ناشر منبع

null کدام شرکت‌های دانش‌بنیان در پاویون نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی حضور دارند؟
15:37

کدام شرکت‌های دانش‌بنیان در پاویون نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی حضور دارند؟

پاویون شرکت‌های دانش بنیان در دومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش برپا شد.

به گزارش روابط عمومی ‌‌صندوق نوآوری و شکوفایی، در این پاویون که از  بیست و هفتم بهمن برپا و تا بیست و نهم بهمن ماه جاری میزبان علاقه‌مندان خواهد بود، 15 شرکت دانش بنیان به ارائه محصولات و توانمندی‌های خود می‌پردازند که محصولات فناورانه آنها به شرح زیر است:


شرکت دانش بنیان آرین پترو ایده
روغن موتور نانو لوب مبتنی بر فناوری نانو است که می‌تواند عیوب سطحی و جزئـی روی فلزات را کاهش و هندسه میکرونی سطح فلزات را بهبود بخشد. شکل گرد ذرات موجب تقویت روانکاری می‌شود. این محصول قابل استفاده در تمام روغن‌های موتور موجود در بازار، دنده‌ها، پمپ‌ها و کمپرسورها است. بهبود عملکرد موتور، مصرف سوخت کمتر، کاهش اصطکاک و سایش، افزایش عمر موتور و روغن، موتور صاف و روان، کاهش مصرف روغن، تثبیت فشار روغن و دمای روغن و زدودن رسوبات از مجاری موتور و روغن از ویژگی‌های این محصول است.


شرکت دانش بنیان پارس جهد
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون، تجهیزات اندازه‌گیری دما، فشار و فلو است. شرکت دانش بنیان پارس جهد با بهره‌گیری از توانمندی‌های مهندسان مجرب ایرانی توانسته است به صورت مجموعه‌ای متمرکز در حوزه‌های برق، کنترل و ابزار دقیق در ایران و سایر کشورها فعالیت کند. گستره فعالیت این مجموعه صنعتی شامل مهندسی و تولید انواع تجهیزات ابزار دقیق، مهندسی و اجرای پروژه‌های برق و اتوماسیون است.


شرکت دانش بنیان پترو تجهیز سپاهان
شیرآلات صنعتی حـوزه نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی شامل Check Valve Globe ، Valve Gate Valve Ball، Valve و شیرآلات سرچاهی محصول شرکت دانش بنیان پترو تجهیز سپاهان است که در پاویون نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی ارائه می‌شود. این شرکت تولیدکننده شیرآلات صنعتی و یکـی از اعضای اصلـی گروه شیرسازان وابسته به انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت کشور و همچنین ثبت شده در AVL، با تولید بیش از ۱۰۰ نوع شیر در خدمت صنعت کشور است.


شرکت دانش بنیان پترو فرزان آپادانا
دستگاه لیداری تشخیص لکه نفتی در آب  Spoilex که بر اساس فناوری بسیار پیشرفته لیدار اسپکتروسکوپی عمل می‌کند، برای پایش آب‌های جاری و زیرزمینی و پساب صنایع استفاده شده و یک سیستم پیشگیری کننده از آلودگی است. حوزه‌های کاربردی این دستگاه تشخیص آلودگی نفتی در دریاها، بندرگاه‌ها، رودخانه‌ها، کانال‌ها، آب‌های ساحلی، آب‌های سطحی و زیرزمینی است. این سامانه برای اولین بار در ایران طراحی و ساخته شده و نمونه داخلی ندارد. نمونه خارجی آن نیز تنها در آمریکا و اروپا ساخته می‌شود و به‌دلیل تحریم امکان تهیه آن در داخل کشور وجود ندارد.


شرکت دانش بنیان پیشرو صنعت دقیق
تولید پره‌ها و دیگر قطعات توربین‌ها به واسطه فرم خاص و پیچیدگی سطح نیازمند دو پارامتر مهم تخصص و تجهیزات است که شرکت پیشرو صنعـت دقیق ضمن بهره‌گیری از نیروهای متخصص و استفاده از ماشین‌آلات مدرن، امکان تولید انواع مختلف این قطعات برای استفاده در توربین‌های گاز و بخار مربوط به نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال را دارد. پره‌های توربین و نحوه ساخت آنها مستقیما بر روی بازدهی توربین‌ها تأثیر دارند بنابراین هرچه کیفیت ساخت بالاتر باشد، بازده توربین بالاتر خواهد بود.


شرکت دانش بنیان تجهیز ارگ پارسیان(تاپکو)
کمپرسورهای سانتریفیوژ تاپکو از نوع Geared Integrally و بر اساس استانداردهای API617 و API672 ساخته می‌شوند. این کمپرسورها با استفاده از یک گیربکس دور بالا و با حداکثر ۴ مرحله تا نسبت فشار ۱۰ قابل ارائه به مشتریان هستند. این کمپرسورها همچنین بر اساس استاندارد PTC10 ASME در Bed Test اختصاصی تاپکو مورد آزمایش قرار می‌گیرند.


شرکت دانش بنیان داده پرداز تاراتک شرق
امروزه توربین‌های گازی با وجود عمر نه‌چندان طولانی، به عنوان عنصر مهم در تولید نیروی محرکه در بسیاری از صنایع به شمار می‌روند. توربین‌های گازی جهت عملکرد صحیح و ایمن نیازمند تجهیزات اندازه‌گیری دقیقی هستند. یکی از مهمترین پارامترهایی که در این توربین‌ها باید مانیتورینگ شود دما است از این‌رو استفاده از ترموکوپل‌های دمای بالا اهمیت زیادی پیدا می‌کند. این سنسورها با استفاده از اتصال یک فلز و آلیاژ آن و تحت تاثیر اثر سیبک ایجاد می‌شوند. محصول دانش بنیان شرکت داده پرداز تاراتک شرق ترموکوپل صنعتی است که در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی ارائه می‌شود.


شرکت دانش بنیان صافات انرژی یزد
طراحی پروفایل ثابت برای کاربردهایی با نیروهای کم است و از راه حل‌های پیشرفته تیلت پد برای نیروهای بالا و سرعت‌های بالا است. مجموعه صافات انرژی، طیف گسترده‌ای از یاتاقان‌های تراست را برای فراهم کردن راه حل بهینه بدون توجه به کاربرد ارائه می‌دهد. طراحی یاتاقان‌های ترکیبی تراست محصول شرکت دانش بنیان صافات انرژی یزد است که برای کاربردهایی با فضای محوری محدود توسط صافات انرژی قابل دسترسی است.


شرکت دانش بنیان فناوری سیستم های هوشمند عصر نوین
پلتفرم بومی اینترنت اشیای صنعتی اینفینیتی محصول این شرکت در پاویون دانش بنیان است. پلتفرم بومی اینترنت اشیای صنعتی Infinity  برای هوشمندسازی توربو کمپرسو و توربین‌های گاز و بخار، هوشمندسازی بویلرها در واحد Utility ، هوشمندسازی کمپرسورها و تجهیزات دوار، آنالیز Vibration تجهیزات حساس، مدیریت هوشمند پست‌های برق نیروگاهی و تجهیزات مرتبط، مدیریت هوشمند واحدهای HVAC ، مدیریت هوشمند ایستگاه‌های تقویت فشار و تشخیص نشتی خطوط انتقال لوله‌های نفت و گاز کاربرد دارد.


شرکت دانش بنیان کلر پارس 
آب اکسیژنه یک اکسنده یا اکسیدکننده قوی است کـه عمدتا به عنوان سفیدکننده استفاده می‌شود و دارای فرمول شیمیایی H2o2 و وزن مولکولی ۳۴گرم بر مول است، pH آن اسیدی و در هر غلظت غیرقابل اشتعال است. این ماده را با نام‌های هیدروژن پروکسید، هیدروژن پراکسید، دی هیدروژن دی اکساید و آب اکسیژنه می‌شناسند. شرکت دانش بنیان کلر پارس در سال ۱۳۶۶ با هدف ارتقای سلامت و بهداشت آب شرب کشور و خودکفایی در تولید کلر و مشتقات مربوطه تاسیس شد و در حال حاضر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کلر ، سود سوزآور ، هیدروژن و مشتقات آنها و همچنین تنها تولیدکننده آب اکسیژنه و پارافین کلره در ایران است.


شرکت دانش بنیان کیفیت آفرینان نواندیش سپاهان
آزمایشگاه کالیبراسیون کیفیت آفرینان نواندیش سپاهان دارای گواهینامه 17025 IEC/ISO از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران با بهره مندی از تجارب گسترده و امکانات پیشرفته آزمایشگاهی در زمینه‌های کالیبراسیون جرم، حجم، ابعاد، فشار، جریان سیالات، دما، رطوبت، الکتریک، نیرو، گشتاور ، شیمی )اسپکتروفتومتر ، ویسکومتر ، pH  متر،EC  متر، رفرکتومتر و هیدرومتر) خدمات خود را ارائه می‌کند.


شرکت دانش بنیان مبتکران فناور گستر اکسین
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون بومی‌سازی دانش فنی فرایند  MTOمتانول به الفین در مقیاس پایلوت پلنت است. در فرایند MTO  با واکنش آب و متانول در حضور کاتالیست مناسب، الفین‌های سبک (اتیلن و پروپیلن( تولید می‌شوند که به عنوان خوراک جهت تولید پلیمرها با ارزش افزوده بالا در صنعت پتروشیمی استفاده می‌شوند. اجرای صنعتی فرایند تبدیل متانول به الفین‌های سبک در مقدار تبدیل بالای متانول با توجه به فعالیت بالا و گزینش پذیری کاتالیست‌های موجود امکانپذیر است. به منظور دستیابی به دانش فنی فرایند MTO پایلوت این فرایند توسط شرکت مبتکران فناور گستر اکسین طراحی و ساخته شده است.


شرکت دانش بنیان مه‌راد صنعت خلاق(رادکو)
اسمارت فلنج برای تعمیر دائمی خطوط لوله انتقال نفت و گاز دریایی خشکی بدون نیاز به کار گرم محصول شرکت دانش بنیان مه‌راد صنعت خلاق(رادکو) در پاویون است که به‌ منظور اتصال دو سر آزاد خط لوله به هم و با تحمل فشار 350 بار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این محصول امکان هیدروتست درجا در نظر گرفته شده که در نتیجه باعث کاهش چشمگیر زمان تست عملکرد آن می‌شود.


شرکت دانش بنیان کامپوزیت آسیا
سینی کابل‌های کامپوزیتی GRP & FRP تولیدی این شرکت در عرض‌های مختلف از 50 میلیمتر تا 900 میلیمتر به همراه درپوش، زانویی 45 و 90 درجه، سه‌راهی، کاهنده، افزاینده و دیگر اتصالات مربوطه است. عدم خوردگی،UV Anti ، عایق الکتریسیته، عایق حرارت و مقاوم به شعله از ویژگی‌های عمده این سینی کابل‌ها است.


شرکت دانش بنیان پودر افشان 
از مهمترین محورهای فعالیت‌های پودرافشان می‌توان به ایجاد پوشش‌های مختلف از جمله کاربید تنگستن، کاربید کروم، اکسید کروم، اکسید آلومینیوم، اکسید تیتانیوم، اکسید زیرکونیوم، نیکل- کروم، نیکل-آلومینیوم، -Ni ، TBC ، Inconel ، Colmonoy، MCrAlY ، Stellite Graphite ، فولاد زنگ نزن، بابیت، مولیبدن، نیکل، نقره، آلومینیوم، قلع، مس، روی، برنز و غیره با استفاده از روش‌های پیشرفته پاشش حرارتی از جمله پرسرعت(HVOF ) و پلاسمایی APS ، شعله‌ای و قوسی اشاره کرد. بازسازی و مقاوم‌سازی قطعات تحت سایش و خوردگی با استفاده از روش‌های پیشرفته پاشش حرارتی یکی از محصولات این شرکت است که در نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو به بازدید کنندگان معرفی می‌شود.
 

ارسال ایمیل