ناشر منبع

null جشنواره زنان دانش‌بنیان و خلاق ایران «چیستا» برگزار می‌شود
14:53

جشنواره زنان دانش‌بنیان و خلاق ایران «چیستا» برگزار می‌شود

صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای ارج نهادن به تلاش‌های زنان فعال در زیست‌بوم فناوری و نوآوری همزمان با بزرگداشت روز زن، جشنواره زنان دانش بنیان و خلاق ایران (چیستا) را با هدف شناسایی و توسعه ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و توانمندی‌های زنان فعال در حوزه فناوری‌های نوین برگزار می‌کند و از ایده‌ها و تجربه‌های زنان دانش بنیان و خلاق برتر تقدیر می‌کند.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، سهم زنان در اشتغال کشور کمتر از 20 درصد است و مدیران عامل حدود 11 درصد شرکت‌های دانش‌بنیان را زنان تشکیل می‌دهند. این آمار نشان دهنده نقش برجسته زنان در حوزه‌های پیشرفته علم، فناوری و نوآوری است.
در این راستا و با توجه به حضور موفق زنان در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در سال‌های اخیر، صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر دارد با هدف تقدیر از زنان فعال در اقتصاد دانش‌بنیان و فراهم‌سازی بستری برای به اشتراک‌گذاری تجربیات آنان، اولین جشنواره «چیستا» (جشنواره زنان دانش‌بنیان و خلاق ایران) را در تاریخ 14 و 15 بهمن 1399 هم‌زمان با بزرگداشت روز زن برگزار کند.
بر اساس این گزارش اهداف این جشنواره شامل شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها، استعدادها و توانمندی‌های زنان در حوزه‌های علمی و فناورانه، توجه به نقش ارزنده زنان در اقتصاد دانش‌بنیان و معرفی ظرفیت‌های موجود در جامعه علمی زنان، الگوسازی شخصیت‌های موفق و پیشرو در حوزه فناوری‌های برتر برای زنان و ایجاد بستر مناسب برای معرفی محصولات فناورانه حاصل از تحقیقات زنان در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است.

 

 

ارسال ایمیل