ناشر منبع

null دومین رویداد شتابدهنده بومیکس در صندوق نوآوری برگزار شد
14:58

دومین رویداد شتابدهنده بومیکس در صندوق نوآوری برگزار شد

دومین رویداد شتابدهنده بومیکس توسط شرکت لیوژن فارمد به منظور شفاف‌سازی ماهیت شتابدهنده بومیکس و توضیح در مورد نحوه کار آن صبح امروز 30 دی ماه جاری به‌صورت حضوری و مجازی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، رویداد بومیکس بصورت سالانه برگزار می‌شود و صاحبان ایده را به این شتابدهنده جذب می‌کند. ثبت نام برای حضور در این رویداد از میان دانشجویان و علاقمندان به فعالیت در حوزه کسب و کار نوپا در رشته‌های مربوط به بیوتکنولوژی، زیست شناسی و علوم مهندسی بود که فراخوان آن پیش از این منتشر شده بود.
شتابدهنده بومیکس متقاضیان و صاحبان ایده‌های فناورانه را در سه فاز آموزشی، نوشتن بیزینس پلن و امکان‌سنجی مالی و ارائه به سرمایه‌گذار و تولید همراهی می‌کند که در نهایت بعد از جذب سرمایه‌گذار امکان تولید صنعتی برای آنها فراهم می‌شود.
مژگان فروتن، دبیر اجرایی شتابدهنده بومیکس هدف از برگزاری این رویداد را بومی‌سازی پروژه‌های حوزه بیوتکنولوژی و علوم مهندسی مرتبط در ایران دانست و گفت: شرکت لیوژن فارمد اولین و تنها شرکت دانش بنیان ارائه دهنده خدمات کنترل کیفی داروهای نوترکیب در ایران است که موفق به دریافت گواهی GLP  از سازمان غذا و دارو شده است. ماموریت شتابدهنده بومیکس نیز در وهله اول ایجاد انگیزه در میان جوانان و تربیت نیروی متخصص است و همچنین ایجاد ارتباط موثر میان صنعت و دانشگاه و فراهم کردن شرایطی مناسب برای فارغ التحصیلان برای آشنایی با بازار کار و کسب تجربه است و در انتها مهمترین ماموریت شتابدهنده بومیکس اشتغالزایی و کارآفرینی است.
دبیر اجرایی شتابدهنده بومیکس در مورد مراحل کار بعد از این رویداد نیز گفت: افراد برای ورود در فاز صفر ثبت نام می‌کنند و بعد از گذراندن کلاس‌های آموزشی در مورد کارآفرینی، بیوتکنولوژی و همچنین روانشناسی، تیم‌سازی آموزش می‌بینند. به عبارت دیگر در فاز صفر به ثبت نام کنندگان مهارت‌های عمومی ورود به کسب و کار آموزش داده می‌شود.
وی ادامه داد: بعد از این مرحله در فاز یک تیم‌ها به امکان‌سنجی طرح‌های خود می‌پردازند و مدل اقتصادی کسب و کار خود را تهیه می‌کنند. در پایان این فاز تیم‌ها می‌توانند طرح خود را به سرمایه‌گذار ارائه کرده و استقلال حقوقی بیابند. همچنین ضمن تیم‌سازی بر اساس آزمون‌های شخصیتی و آزمون‌های برگزار شده، منتورهایی به تیم‌ها اختصاص داده می‌شود.
فروتن در مورد فاز پایانی همراهی شتابدهنده بومیکس با استارت آپ‌ها گفت: در نهایت در فاز آخر رویداد دمودی برای جذب سرمایه‌گذار برگزار می‌شود که دمودی دومین رویداد بومیکس با همراهی صندوق نوآوری و شکوفایی و در 25 بهمن ماه جاری خواهد بود. رویداد جذب سرمایه بومیکس طرح‌های استارت‌آپی محصولات و توانمندی‌های خود را به سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری ارائه می‌کنند. در رویداد دمودی و ارائه به سرمایه‌گذار، جذب سرمایه و در نهایت استقلال حقوقی در صورت موفقیت مرحله نهایی فازهای سه‌گانه بومیکس است.
گفتنی است شتابدهنده بومیکس ترکیبی از الگوهای روز کسب و کار در دنیا است و هدف از این تلفیق ارائه یک مدل کار است بر این اساس بومیکس پاسخگوی بخش عمده‌ای از نیاز دانشجویان و متخصصان حوزه بیوتکنولوژی در زمینه آغاز کسب و کار نوپا است. 
 

ارسال ایمیل