ناشر منبع

null سمپوزیوم علمی و نمایشگاه مجازی شبکه محصول سالم برگزار می‌شود
08:25

سمپوزیوم علمی و نمایشگاه مجازی شبکه محصول سالم برگزار می‌شود

در راستای تبیین و بررسی چالش‌های پیش روی مدیریت زنجیره تأمین محصولات گواهی شده سالم و ارگانیک، و ترویج و فرهنگ‌سازی حوزه مصرف و حفظ محیط زیست و امنیت غذایی؛ دومین رویداد تخصصی «سمپوزیوم و جشنواره دستاوردهای شبکه محصول سالم(شمس)»، با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌های سلامت محور، در تاریخ ۲۴ و ۲۵ دی ماه جاری در صندوق نوآوری برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دومین سمپوزیوم علمی و نمایشگاه مجازی شبکه محصول سالم(شمس) و چالش‌های پیش‌رو به منظور بررسی چالش‌های این حوزه با موضوع تولید، توزیع و مصرف‌ غذای سالم و امنیت غذایی، محیط زیست و مدیریت سبز، فرهنگ‌سازی و اعتمادسازی با صدور گواهی، پایش محصول و ردیابی محصولات کشاورزی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.
همچنین هوشمندسازی تولید، خدمات، لجستیک، بازار‌ و فروش محصولات کشاورزی گواهی شده، کشاورزی پایدار و سالم و بهره‌وری در مدیریت مزرعه، توسعه گردشگری سلامت و طبیعت‌گردی سالم در شبکه محصول سالم، توسعه تولید محصول سالم گواهی شده با هدف صادرات از دیگر موضوعات مورد بررسی در این سمپوزیوم خواهد بود.
بر اساس این گزارش با توجه به مواجهه کشور با ویروس کرونا، نمایشگاه جانبی برای حضور و معرفی توانمندی‌های اعضا به‌صورت فیزیکی و مجازی به‌صورت محدود برگزار می‌شود. همچنین مراسم برای 400 نفر به‌صورت همزمان از طریق فضای مجازی و سایت‌های مرتبط پخش می‌شود.

 

ارسال ایمیل