ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه سامانه انطباق خودکار مختصات بیمار با تصویر سی.تی.اسکن و ام.آر.آی در فرآیند هدایت ابزار جراحی
07:46

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه سامانه انطباق خودکار مختصات بیمار با تصویر سی.تی.اسکن و ام.آر.آی در فرآیند هدایت ابزار جراحی

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در توسعه سامانه انطباق خودکار مختصات بیمار با تصویر سی.تی.اسکن و ام.آر.آی در فرآیند هدایت ابزار جراحی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه حل مذکور باید تا دوم بهمن ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، هدف اصلی انجام این پروژه، توسعه یک سامانه خودکار است که بتواند یک مدل سه بعدی از بیمار تهیه کرده و پس از انطباق آن با تصاویر سی.تی.اسکن و ام.آر.آی و استخراج ابر نقاط، ابزار جراحی را هدایت کند.
در فاز نخست این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری تحقیق باید بهینه‌ترین سیستم تصویربرداری و تهیه اسکن سه بعدی از بیمار را انتخاب و پیاده‌سازی کند.
در فاز دوم پروژه، مجری با بکارگیری الگوریتم‌های هوش مصنوعی، یک سامانه هوشمند برای تطبیق مدل سه بعدی بیمار با تصاویر سی.تی.اسکن و ام.آر.آی و به دنبال آن استخراج ابرنقاط را طراحی و پیاده سازی خواهد کرد.
علاقمندان می‌توانند تا دوم بهمن ماه جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant  ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

 

 

ارسال ایمیل