ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه پرینتر سه‌بعدی خانه‌ساز بتنی و گلی
14:53

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه پرینتر سه‌بعدی خانه‌ساز بتنی و گلی

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه توسعه پرینتر سه‌بعدی خانه‌ساز بتنی و گلی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه حل مذکور باید تا 1 بهمن ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
در دهه‌های اخیر ظهور انواع فناوری در صنعت ساختمان باعث پیشرفت و سرعت بخشی در امر ساخت و ساز شده است. یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی این صنعت در کشور، ساخت بناهای اسکان اضطراری در مواقع بلایای طبیعی است. ساخت پرینترهای سه‌بعدی خانه‌ساز با مصالح مدرن و دوست‌دار محیط زیست سبب ورود این فناوری به صنعت ساختمان و پیشرفت روز افزون آن خواهد شد.
در این پروژه انتظار می‌رود مجری تحقیق، ابتدا یک پرینتر سه‌بعدی خانه‌ساز کوچک مقیاسی بسازد، سپس تجهیزات الحاقی هماهنگ با مصالح مدرن و پرینتر سه‌بعدی را توسعه دهد به گونه‌ای که بتوان در کمترین زمان، بنایی با استحکام فشاری مطلوب ساخت.
علاقمندان می‌توانند تا 1 بهمن ماه جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant  ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.
 

ارسال ایمیل