ناشر منبع

null انتشار فراخوان «تدوین اطلس کسب‌وکارهای فعال در حوزه هوش مصنوعی»
10:26

انتشار فراخوان «تدوین اطلس کسب‌وکارهای فعال در حوزه هوش مصنوعی»

فراخوان تدوین اطلس کسب‌وکارهای فعال در حوزه هوش مصنوعی با هدف شناسایی، دسته‌بندی، ایجاد بانک اطلاعاتی و در نهایت معرفی کسب‌وکارهای کارآفرینانه و نوآورانه کشور در حوزه «هوش مصنوعی» به سرمایه‌گذاران و مشتریان بالقوه منتشر شد.  

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مرکز توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به منظور کمک به توسعه کارآفرینی و نوآوری اقدام به انتشار «فراخوان تدوین اطلس کسب‌وکارهای فعال در حوزه هوش مصنوعی» کرده است که هدف آن، شناسایی، دسته‌بندی، ایجاد بانک اطلاعاتی و در نهایت معرفی کسب‌وکارهای کارآفرینانه و نوآورانه کشور در حوزه «هوش مصنوعی» به سرمایه‌گذاران و مشتریان بالقوه است. این برنامه به منظور آشنایی سرمایه‌گذاران و مشتریان بالقوه با ظرفیت‌های کشور در حوزه کسب و کارهای فعال با هوش مصنوعی است که انتظار می‌رود به جذب منابع مالی یا بازارسازی برای این کسب‌وکارها منجر شود.
بر اساس این گزارش محصولات و خدماتی که این فراخوان در بر می‌گیرد شامل حسگرهای هوشمند، سیستم‌های تحلیل کلان‌داده و داده‌کاوی، ربات‌ها و تجهیزات خودران و خودگردان، دستیارهای هوشمند، بازی‌های رایانه‌ای، شبیه‌سازی، واقعیت افزوده یا مجازی، گجت‌ها یا فناوری‌های پوشیدنی هوشمند، سامانه‌های پردازش تصویر، ابزارهای پردازش زبان طبیعی و زیرساخت نرم‌افزاری یا پلتفرم است.
لازم به ذکر است تنها افراد، گروه‌ها یا شرکت‌هایی می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند که به MVP، نمونه اولیه یا پروتوتایپ محصول/خدمت دست یافته باشند. افراد، گروه‌ها یا شرکت‌هایی که در مراحل قبلی مانند ایده یا طراحی مدل کسب‌وکار قرار دارند، پذیرفته نمی‌شوند. 
شرکت‌کنندگان باید تا 20 دی ماه برای ثبت‌نام به سایت www.ichallenge.ir مراجعه و پس از ایجاد حساب کاربری در وب‌سایت، از طریق بخش ثبت‌نام و آپلود طرح نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 02188509482-885094 تماس بگیرید.
گفتنی است یکی از حوزه‌هایی که از ظرفیت‌های عمده‌ای برای کارآفرینی، نوآوری، ایجاد اشتغال و خلق ثروت دانش‌بنیان از یک‌سو، و توسعه و روزآمدسازی فرایندهای تولید در صنایع مختلف کشور از سوی دیگر برخوردار است، حوزه «هوش مصنوعی» است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سایر کشورها، کسب‌وکارهای فناورانه و نوآورانه‌ متعددی در این حوزه ایجاد شده است که برخی از آن‌ها رشد‌ چشمگیری داشته‌اند. در ایران نیز گرچه در چند سال اخیر کسب‌وکارهای مختلفی در حوزه هوش مصنوعی فعال شده‌اند، اما همچنان فرصت‌های زیادی در این حوزه وجود دارد که باید شکوفا شود.

ارسال ایمیل