ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه الگوریتم پیش‌بینی وضعیت ایمنی در شبکه جاده‌ای کشور با استفاده از هوش مصنوعی
13:52

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه الگوریتم پیش‌بینی وضعیت ایمنی در شبکه جاده‌ای کشور با استفاده از هوش مصنوعی

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه توسعه الگوریتم پیش‌بینی وضعیت ایمنی در شبکه جاده‌ای کشور با استفاده از هوش مصنوعی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه حل مذکور باید تا 23 دی ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، هدف اصلی انجام این پروژه، طراحی یک سامانه هوشمند است که می‌تواند با ترکیب کردن داده‌های ترافیکی، داده‌های تصادف و داده‌های ویژگی هندسی راه، نقشه ریسک وقوع تصادف در محورهای مورد بررسی را ترسیم و پایش کند.
در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری الگوریتم هوش مصنوعی برای سازگاری و ترکیب داده‌های تصادف، ترافیک ویژگی‌های هندسی مسیر را طراحی و پیاده سازی می‌کند.
در فاز دوم پروژه، تیم مجری بستری را برای ارائه نقشه‌های ریسک وقوع تصادف و اعلام هشدار به کاربران دولتی، شرکت‌های خصوصی و کاربران عمومی را طراحی و اجرا می‌کند.
علاقمندان می‌توانند تا 23 دی ماه جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

ارسال ایمیل