ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه خوراک مش کاندیشن شده با استفاده از افزودن ریز مغذی‌ها پس از فرآوری حرارتی
08:44

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه خوراک مش کاندیشن شده با استفاده از افزودن ریز مغذی‌ها پس از فرآوری حرارتی

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه توسعه خوراک مش کاندیشن شده (با استفاده از افزودن ریز مغذی‌ها پس از فرآوری حرارتی) با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا دوم دی ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، به منظور بهبود ویژگی‌های تغذیه‌ای، بهداشتی و فیزیکی خوراک دام و طیور از فرآوری حرارتی استفاده می‌شود. به طور معمول در این فرآیند، تمام اجزا، خوراک (از جمله ریز مغذی‌های حساس به حرارت) با یکدیگر مخلوط می‌شوند و سپس عملیات پخت بر روی آنها صورت می‌گیرد و بخشی از افزودنی‌های ارزشمند که عمدتا حرارتی و گران‌قیمت هستند به واسطه اعمال حرارت از بین می‌رود. از این‌رو شرکت متقاضی، خط تولید متفاوتی را توسعه داده است که عملیات پخت فقط بر روی اجزا اصلی خوراک انجام می‌شود و سپس افزودنی‌ها به خوراک اضافه می‌شود.
لذا این پروژه تحقیقاتی درنظر دارد تا با انجام آزمایش‌های تخصصی، تاثیر اضافه کردن افزودنی‌های حساس به حرارت، در مرحله قبل و بعد از حرارت مورد بررسی و مقایسه قرار گیرد و بهترین دمای فرآوری با حفظ ریز مغذی‌ها شناسایی شود.
علاقمندان می‌توانند تا دوم دی ماه پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس  ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

ارسال ایمیل