ناشر منبع

null فراخوان حل نیاز تحقیقاتی برای ترمیم بافت غضروفی به وسیله نانوهیدروژل در نمونه حیوانی
08:35

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی برای ترمیم بافت غضروفی به وسیله نانوهیدروژل در نمونه حیوانی

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه ترمیم بافت غضروفی به وسیله نانو هیدروژل در نمونه حیوانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد؛ بر این اساس گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا دهم آذر ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق نوآوری به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب(مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه‌ای بین «صندوق»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح، در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، هدف اصلی این پروژه بررسی اثربخشی و زیست سازگاری یک نانوهیدروژل پلیمری تزریقی در بهبود آسیب‌های غضروفی و مفاصل در نمونه حیوانی است.
در فاز نخست این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری تحقیق باید پس از طراحی شیوه‌های آزمون، ابتدا میزان استریلیتی محصول را مورد سنجش قرار داده و سپس میزان سمیت، میزان حساسیت‌زایی و در نهایت پایداری فرآورده در بازه زمانی یک سال را در بافت زنده مورد بررسی قرار دهد.
در فاز دوم پروژه، مجری باید در ترمیم بافت غضروف، میزان اثربخشی این فرآورده تزریقی را با انجام مطالعات هیستولوژیکی، ایمنی هیستوشیمیایی و اندازه‌گیری مالکرومولکول‌های شاخص کمی‌سازی کند.
علاقمندان می‌توانند تا دهم آذر ‌ماه جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD در سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت و بارگذاری کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ با شماره تلفن‌های 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

 

ارسال ایمیل