ناشر منبع

null فراخوان حل نیاز تحقیقاتی برای توسعه ماده موثره علف‌کش گلوفوزینات آمونیوم
09:33

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی برای توسعه ماده موثره علف‌کش گلوفوزینات آمونیوم

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه توسعه ماده موثره علف‌کش گلوفوزینات آمونیوم با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد؛ بر این اساس گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا دهم آذر ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق نوآوری به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب(مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح، در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، همواره کنترل علف‌های هرز یکی از مشکلات اصلی کشاورزان محسوب می‌شود. علف‌کش‌های عمومی مرسوم نظیر پاراکوات، با وجود اینکه از مزایای زیادی چون سریع الاثر بودن و قیمت مناسب برخوردار هستند، اما خطرات زیست محیطی و تاثیرات سمی بالایی دارند، لذا مدنظر است تا علف‌کشی تولید شود که علاوه بر داشتن خصوصیات مناسب علف‌کش‌های مرسوم، از مسمومیت کمتری برای انسان و محیط‌زیست برخوردار باشد و بتواند طیف وسیعی از علف‌های هرز یکساله و چندساله پهن برگ و باریک برگ را کنترل کند.
در این پروژه تحقیقاتی مجری تحقیق ابتدا باید حجم آزمایشگاهی ماده موثره گلوفوزینات آمونیوم را به صورت فرموله شده تولید کند و سپس اثر سم تولید شده را بر روی علف‌های هرز، آزمایش کند. در نهایت باید فرمولاسیون ماده موثره مناسب را با بهترین خلوص برای تولید صنعتی به شرکت متقاضی تحقیق ارائه شود.
علاقمندان می‌توانند تا دهم آذر ‌ماه جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD در سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت و بارگذاری کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ با شماره تلفن‌های

88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

 

 

 

 

ارسال ایمیل