ناشر منبع

null داوری پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی در صندوق نوآوری برگزار شد
12:24

داوری پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی در صندوق نوآوری برگزار شد

داوری شرکت‌های نوپا و رشد یافته در بخش فن‌آفرینان پانزدهمین دوره جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز به کار کرد. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، داوری پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی  به مدت دو روز و در سه بخش طراحان کسب و کار، فن آفرینان و بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری با هدف ترویج و توسعه فن‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن‌آفرینان به عنوان موتور حرکت و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد فضای تعامل در میان فعالان عرصه‌های مختلف فن‌آفرینی در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز شد.
مهم‌ترین برنامه‌های این جشنواره شامل جهت‌دهی به فعالیت‌های فن‌آفرینانه در راستای حل مسائل و چالش‌های اساسی کشور،  تقویت مذاکرات دوجانبه (B2B) و سرمایه‌گذاری‌های کلان و واقعی، شناسایی و معرفی واحدهای فناور و فن‌آفرینان موفق به سرمایه‌‌گذاران دولتی، خصوصی و خیرین حوزه فن‌آفرینی است. 
این جشنواره در دو بخش مسابقه‌ای و غیر مسابقه‌ای است که شامل طرح کسب و کار جوان، المپیاد طرح کسب و کار دانشجویی، طرح کسب و کار بخش آزاد، فن‌آفرینان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری است و بخش غیرمسابقه‌ای شامل سمینارها و کارگاه‌های آموزشی و نشا یا نقطه شروع ارتباط است.
بر اساس این گزارش، مسابقه جشنواره در سه حوزه طراحان کسب و کار، فن آفرینان و بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری است. جشنواره کار خود را با داوری شرکت‌ها در بخش فن‌آفرینان در دو حوزه شرکت‌های نوپا (کمتر از سه سال محصول به بازار ارائه کرده باشند) و رشد یافته با حضور بیش از 3 سال در بازار آغاز کرد. همچنین شرکت‌هایی که هنوز محصول آنها تجاری‌سازی نشده است در بخش طراحان کسب‌وکار به رقابت می‌پردازند.
این گزارش می‌افزاید: بهترین ارائه‌ها در دو بخش طراحان کسب‌وکار و فن‌آفرینان شناسایی و ارزیابی می‌شوند و در بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری توانمندی خود را ارائه می‌کنند؛ به عبارت دیگر شرکت‌کنندگانی که حداقل امتیازات لازم را کسب کنند به طور مستقیم به بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری راه پیدا می‌کنند. 
گفتنی است جوایز ویژه پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی شامل تسهیلات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جوایز مشترک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، خدمات و حمایت‌های ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی، جوایز و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان، جایزه فناوری صنعت‌ساز دکتر محمود شیخ‌زین‌الدین و جوایز ارزنده بخش خصوصی است.
لازم به ذکر است جشنواره کلیه زمینه‌های فن‌آفرینی اعم از فنی و مهندسی، پزشکی و بهداشت، علوم پایه، کشاورزی، علوم انسانی، فرهنگ و هنر، خدمات و ... را دربرمی‌گیرد و به گروه یا تخصص خاصی محدود نمی‌شود. 

نظر به اهمیت ویژه ترویج فرهنگ کارآفرینی و فن‌آفرینی در سطح دانشجویان دانشگاه‌ها و به منظور حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین، المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی به همت معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه‌ریزی و به اجرا گذاشته شد.
 

ارسال ایمیل