ناشر منبع

null برگزاری هشتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور در صندوق نوآوری و شکوفایی
15:23

برگزاری هشتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور در صندوق نوآوری و شکوفایی

هشتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور با هدف توسعه زنجیره تبدیل علم به ثروت و شناسایی توانمندی‌های دانش آموزان و دانشجویان در فضایی از مهارت‌آموزی و پرورش خلاقیت به همت دانشگاه صنعتی شریف در صندوق نوآوری و شکوفایی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در هشتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور تیم‌ها در طول 48 ساعت برنامه‌های خود را در یکی از حوزه‌های مسابقه طراحی و اجرا خواهند کرد. هر حوزه معیار داوری مربوط به خود را خواهد داشت، بنابراین روند تکمیل پروژه با در نظر داشتن این معیارها انجام می‌شود تا بالاترین امتیازها کسب شود.
بر اساس این گزارش شاخص‌های این مسابقه شامل ایجاد رابط کاربری، کاربردپذیری و تجربه کاربری (کاربران بدانند چگونه از برنامه استفاده کنند و این کار برایشان ساده و لذت بخش باشد)، خلاقیت (چگونه ساختار، راه حل و برنامه‌های خلاقانه برای مقابله با چالش‌ها ارائه می‌شود) و در نهایت ایده‌پردازی است، ایده‌ای که باید نوآورانه بالشد یا ایده موجود بهبود داده شده را شامل شود.
اهداف بنیادی این مسابقات شامل ایجاد فرصت لذت بردن در فرایندی که ترکیبی جذاب از آموزش و تجاری‌سازی و خلاقیت، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- اقتصادی در حوزه کسب وکارهای نو، لذت حل مساله به شیوه‌های گوناگون در فرآیندی خلاقانه، پرورش ایده‌های  خلاقانه در حوزه برنامه‌نویسی موبایل و در نهایت توجه به رغبت‌ها و علایق متفاوت دانشجویان، شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادها در حوزه برنامه‌نویسی است که با هدف تولید و تجاری‌سازی نرم‌افزارهای تلفن همراه  برگزار می‌شود.
در پایان 48 ساعت و در مراسم اختتامیه، به تدریج اسامی تیم‌های راه‌یافته به مرحله دوم اعلام خواهد شد. هر تیم فرصت 10 دقیقه‌ای برای ارائه آن چه که طراحی و پیاده‌سازی کرده است، دارد. تیم دوم داوری بر اساس معیارهای هر حوزه، رای‌های خود را ثبت خواهد کرد. تیم‌های حاضر در سالن نیز برگه‌هایی برای ثبت رای دریافت کرده‌اند. رای‌های ثبت شده مردمی، به علاوه رای تیم دوم داوری، برترین برترین‌ها را مشخص خواهد کرد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت مسابقات به آدرس http://mpm.sharif.ir/ مراجعه کنند.

ارسال ایمیل