ناشر منبع

null تولید روزانه ۱۵ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در یک شرکت دانش بنیان
08:34

تولید روزانه ۱۵ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در یک شرکت دانش بنیان

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی توانستیم روزانه ۱۵ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید کنیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق نواوری و شکوفایی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان انصاری محسنی مدیرعامل شرکت داروسازی درباره اقدامات این شرکت دانش بنیان در زمینه مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا به لحاظ انجام مسئولیت اجتماعی و وظیفه شرعی و اخلاقی به حوزه تولید مواد ضدعفونی وارد شدیم و امروز به تولید محلول و ژل ضدعفونی کننده مشغول هستیم.

او درباره تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به این شرکت برای تولید محلول ضدعفونی کننده در جهت مقابله با ویروس کرونا، گفت: ما با کمک صندوق نوآوری توانستیم دستگاه تولید مواد ضدعفونی کننده را خریداری و به سرعت آن را در خط تولید شرکت بکار گیریم. این تسهیلات به ما در خریداری دستگاه و نیز افزایش ظرفیت تولید این محصول کمک کرد.

انصاری محسنی درباره حجم تولید محلول ضدعفونی کننده در این شرکت گفت: ما با افزایش ظرفیتی که داده‌ایم امروز به تولید روزانه ۱۵ هزار لیتر از این محلول‌ها دست یافته‌ایم.

مدیرعامل شرکت داروسازی بیان کرد: شرکت ما در زمینه تولید بهترین نوع از ماسک‌های موجود برای مقابله با ویروس کرونا که همان ماسک‌های N۹۵ است و نیز ماسک‌های سه لایه آمادگی دارد و در صورت امکان حاضریم ظرف یک ماه خط تولید این محصول را نیز به خطوط تولیدی خود اضافه کنیم تا بخشی از نیاز کشور به این محصول را رفع کنیم.

او افزود: امروز متاسفانه ماسک‌های غیراستانداری روانه بازار شده است که نیازمند نظارت جدی بر این مسئله هستیم. ماسک باید در مراکز تخصصی و تحت پروتکل‌های خاص بهداشتی تولید شود.

انصاری محسنی در پایان خواستار توجه همه نهاد‌ها و دستگاه‌ها به شرکت‌های مستقر در شهرستان‌ها که در جبهه مقابله با ویروس کرونا فعال هستند، شد و تاکید کرد: باید از تمرکزگرایی در زمینه حمایت از این شرکت‌ها پرهیز کرد.

ارسال ایمیل