ناشر منبع

null تولید محلول‌های ضدعفونی کننده با خاصیت نرم‌کنندگی پوست
با تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری عرضه شد 07:44

تولید محلول‌های ضدعفونی کننده با خاصیت نرم‌کنندگی پوست

یکی از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه تولید نانو ذرات گرافنی توانسته است با استفاده از فناوری نانو محلول‌های ضدعفونی کننده تولید کنند که به گفته آنها این محلول علاوه بر خاصیت ضد عفونی کنندگی، لایه‌بردار و نرم‌کننده پوست نیز هست.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهدی شنبدی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان از تولید محلول و ژل ضدعفونی کننده بر پایه نانو فناوری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه استفاده مداوم از الکل خام یا "اتانول" باعث خشکی و آسیب به پوست می‌شود، دو "نرم کننده" مجاز و لایه‌بردار را برای حفظ رطوبت پوست به محلول و ژل ضدعفونی کننده تولید شده اضافه کردیم.

وی با بیان اینکه در طی سال‌های 2012 تا 2015 در مورد خاصیت آنتی باکتریال نانوذرات با قطر کمتر از 20 نانومتر تحقیقات زیادی انجام دادیم، خاطر نشان کرد: بر این یافته‌های به دست آمده توانستیم محلول‌ها و ژل ضد عفونی کننده خود را با استفاده از فناوری نانو تهیه کنیم.

به گفته مجری طرح، طبق مطالعات انجام شده، الکترون آزاد شده در این مقیاس (نانو متری) در ساختار غشای پلاسمایی قارچ و ویروس وارد و باعث تخریب ویروس‌ها و قارچ‌ها خواهد شد.

شنبدی، تولید این محلول ضد عفونی کننده را با بهره‌مندی از تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و خاطرنشان کرد: یک میلیارد تومان تسهیلات، سرمایه در گردش از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت کردیم و با کمک این تسهیلات توانستیم بخش اعظمی از خرید مواد اولیه و کسری پرداخت‌های خود را انجام دهیم.  

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ظرفیت تولید کنونی این شرکت را تولید 5 هزار عدد پکیج در سه اندازه 120 میلی لیتری، 250 میلی لیتری و 500 میلی لیتری در روز ذکر کرد و ادامه داد: 75 درصد تولیدات ما به تولید محلول‌های 120 سی سی، 20 درصد تولیدات به محلول‌های 250 سی سی و 5 درصد تولیدات 500 سی سی اختصاص یافته است. این محصولات به بازار عرضه شده و در داروخانه‌ها و سوپرمارکت‌های بزرگ قابل دسترسی است.

شبندی حوزه فعالیت این شرکت را سنتز نانو ذرات گرافنی عنوان کرد و افزود: در شرایطی که بیماری کووید19 در کشور وجود دارد بیشترین ظرفیت شرکت ما به تولید ژل و محلول آنتی باکتریال اختصاص یافته است.

ارسال ایمیل