ناشر منبع

null تشریح جزئیات حمایت‌های کرونایی صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز از شرکت‌های تجهیزات پزشکی
06:07

تشریح جزئیات حمایت‌های کرونایی صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز از شرکت‌های تجهیزات پزشکی

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز به عنوان یکی از عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی در تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان و فناور به تشریح حمایت‌های این صندوق از واحدهای فناور در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا پرداخت.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر مریم قدیری درباره فعالیت صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، گفت: موسسه ما همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور در سه دسته کلی کیت‌های تشخیصی، مواد ضدعفونی کننده و دارو مشغول به فعالیت شد.
وی درباره فعالیت این صندوق در زمینه تولید کیت‌های تشخیصی ویروس کرونا گفت: ما بر اساس فراخوان تولید کیت تشخیص ویروس کرونا که توسط کمیته تشخیص آزمایشگاهی قرارگاه کنترل و مراقبت کرونا وزارت بهداشت اعلام شد، در این فراخوان شرکت کردیم و طی دو جلسه حدود 50 تیم از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت هشت شرکت جهت تولید انتخاب شدند. صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز در واقع به عنوان بازو و ارزیاب اقتصادی در جلسات مذکور حضور بهم رساند.
قدیری افزود: البته ما به طور جداگانه نیز جلساتی را با شرکت‌های منتخب برگزار کرده و سه شرکت در حوزه کیت تشخیص و دو شرکت در حوزه کیت استخراج انتخاب کردیم. در نهایت نیز شرکت پایش ژن راستی در حوزه کیت استخراج و شرکت فناوری بن یاخته را در حوزه کیت تشخیصی جمعا به مبلغ 40 میلیارد ریال مورد حمایت مالی قرار دادیم.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز با اشاره به اینکه این صندوق از شرکت‌های تولید کننده مواد ضدعفونی کننده نیز حمایت کرده است، گفت: ما پس از شناسایی ظرفیت¬های تولید در حوزه مواد ضدعفونی کننده برای مصارف عمومی و بهداشتی، در مجموع از هفت شرکت شناسایی شده جمعا به مبلغ 470 میلیارد ریال تحت عنوان تسهیلات سرمایه در گردش حمایت کردیم.
وی درباره حمایت صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز از حوزه ساخت تجهیزات پزشکی در زمینه مقابله با ویروس کرونا، گفت: با توجه به درگیر شدن سیستم تنفسی بیماران کرونایی و نیاز به اکسیژن، این صندوق با شناسایی واحد تولید کننده دستگاه اکسیژن‌ساز -که در این زمینه تحریم نیز هستیم- به حمایت مالی از این واحد پرداخت و در مجموع مبلغ 40 میلیارد ریال سرمایه در گردش برای تولید 2500 دستگاه به این شرکت پرداخت کرد.
قدیری درباره حمایت این صندوق از حوزه تولید دارو برای مقابله با ویروس کرونا نیز گفت: در این زمینه ما استعلامات و بررسی‌های مورد نیاز برای تخصیص صحیح منابع برای موضوع کووید 19 را با وزارت بهداشت انجام داده‌ایم و به محض دریافت تاییدیه‌های لازم، از واحدهای تولیدکننده دارو نیز حمایت خواهیم کرد.

 

ارسال ایمیل