ناشر منبع

null تولید کیت تشخیص دو ساعته ویروس کرونا با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی
05:55

تولید کیت تشخیص دو ساعته ویروس کرونا با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

شرکت پیشتاز طب زمان از شرکت‌های فعال در جبهه مقابله با کرونا با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی توانست کیت تشخیص ویروس کرونا را برای نخستین بار در کشور تولید کند.

به گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، این شرکت دانش‌بنیان که در حوزه زیست فناوری مشغول به فعالیت است توانسته است کیت‌های تشخیص کووید 19 را با اخذ مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، انستیتوپاستور ایران طراحی و به تولید انبوه برساند. این کیت‌ها در مدت 2 ساعت قادر به تشخیص بیماری کرونا در افراد است.
در همین زمینه دکتر حمزه چوبین، مدیر دپارتمان مولکولی شرکت پیشتاز طب زمان با بیان اینکه این کیت کاملا ایرانی و ساخت دست محققان این شرکت است، گفت: این کیت مطابق با بالاترین کیفیت‌های جهانی طراحی و ساخته شده است.
دکتر وحید یونسی، مدیر تحقیق و پژوهش شرکت پیشتاز طب زمان نیز در این باره گفت: قیمت کیت تشخیص ویروس کرونا که در این شرکت طراحی و تولید شده است یک چهارم مشابه خارجی است. ما محصولات خود را به 20 کشور جهان صادر می‌کنیم و شرکت شناخته شده‌ای در حوزه زیست فناوری هستیم.
وی با بیان اینکه ما در زمینه تولید و صادرات کیت تشخیص کرونا درخواست‌هایی از برخی کشورها به خصوص کشورهای همسایه دریافت کرده‌ایم، گفت: شرکت ما این توانایی را دارد که 80 هزار تست در هفته در شرایط GMP تولید و به آزمایشگاه‌های منتخب عرضه کند. ما قول تامین 400 هزار تست در ماه آینده را داده‌ایم که با توجه به ورود سایر شرکت‌های دانش بنیان به این عرضه، قطعا نیاز کشور به این کیت تامین خواهد شد.

ارسال ایمیل