ناشر منبع

null اجرای طرح تولید و افزایش ظرفیت و ارتقای کیفی راکتورهای گلاس لایند
با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی انجام شد؛ 07:06

اجرای طرح تولید و افزایش ظرفیت و ارتقای کیفی راکتورهای گلاس لایند

یک شرکت دانش بنیان ایرانی توانست با حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی طرح توسعه و افزایش ظرفیت و همچنین ارتقای کیفیت راکتورهای شیمیایی گلاس لایند که در حوزههایی نظیر مواد اولیه دارو، پتروشیمی، مواد شوینده و... کاربرد دارد را اجرایی کند.


به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مصطفی جنتی، مدیرعامل شرکت شیمی آذرجام در رابطه با طرح اجرا شده در این مجموعه گفت: محصول دانشبنیان این شرکت، راکتورهای شیمیایی گلاس لایند است که این راکتورها نوع خاصی از راکتورهای شیمیایی هستند که تمام سطوح داخلی آن با شیشه پوشش داده شده است.
وی ادامه داد: این پوشش به منظور جلوگیری از خوردگی شیمیایی سطوح فلزی در مواجهه با مواد واکنش دهنده است. اهمیت این نوع راکتورها در حدی است که در صورت عدم دسترسی به چنین تجهیزاتی، تولید مواد شیمیایی بسیار مهم در حوزههایی نظیر مواد اولیه دارو، پتروشیمی، مواد شوینده و ... متوقف خواهد شد. لذا راکتورهای شیمیایی گلاس لایند از تجهیزات بسیار مهم و استراتژیک در صنایع شیمیایی محسوب می‌شوند.
مدیرعامل شرکت شیمی آذرجام، اظهار کرد: بر اساس کارکردهای راکتورهای شیمیایی گلاس لایند میتوان بازار هدف گستردهای برای آن در نظر گرفت؛ به بیان دیگر بازار هدف این محصول، صنایع شیمیایی نظیر تولیدکنندگان مواد اولیه دارو، صنایع شیمیایی، صنایع تولید مواد اولیه شویندهها، تولیدکنندگان افزودنیهای تصفیه آب و ... هستند.
وی محصول تولید شده در این مجموعه را قابل رقابت در بازارهای بینالمللی دانست و بیان کرد: یکی از اهداف دریافت تسهیلات از صندوق و اجرای طرح توسعه، ارتقای کیفی این محصول دانشبنیان به منظور رقابت در سطح اول کیفیت بوده است، لذا با اجرای طرح توسعه، عملا امکان رقابت بینالمللی برای این شرکت فراهم شد، تا جایی که در سال گذشته بیش از 20 دستگاه راکتورهای گلاس لایند به کشورهای هند و حوزه دریای خزر صادر شد.
جنتی، در رابطه با بحث صادرات این محصول، خاطرنشان کرد: برنامه این شرکت توسعه روزافزون کیفیت و افزایش میزان صادرات راکتورهای شیمیایی گلاس لایند است. در حال حاضر شرکت شیمی آذرجام دارای نمایندگی فروش در کشورهای هند، ترکیه و کشورهای حوزه دریای خزر بوده و مشغول فعالیتهای بازاریابی است. همچنین این شرکت با شناسایی نمایشگاههای تخصصی و شرکت در آنها درصدد توسعه بازارهای صادراتی خود است.
وی روند ارزیابی و نظارت صندوق نوآوری و شکوفایی را مثبت و مفید ارزیابی کرد و آن را مانع از انحراف تسهیلات دانست و افزود: تسهیلات دریافتی ما از صندوق 30 میلیارد ریال بوده است. پیشنهاد می‌کنم صندوق نوآوری و شکوفایی در مقطع کنونی سقف تسهیلات را افزایش دهد چرا که نسبت به سالهای گذشته هزینهها به شدت افزایش یافته و هزینههای اجرای طرح را تحت تاثیر قرار داده است.
مدیرعامل شرکت شیمی آذرجام، تصریح کرد: با دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی و اجرای طرح توسعه، اشتغالزایی این شرکت به میزان 30 درصد افزایش یافت و در حال حاضر 85 نفر در شرکت مشغول به فعالیت هستند که این تعداد در آینده نزدیک به 100 نفر افزایش خواهد یافت.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل