ناشر منبع

null داوری حضوری مسابقه شناسایی هسته‌های فناور در حوزه مواد و ساخت
07:32

داوری حضوری مسابقه شناسایی هسته‌های فناور در حوزه مواد و ساخت

داوری حضوری مسابقه شناسایی هسته‌های فناور در حوزه مواد و ساخت، صبح امروز 24 آذر ماه جاری به همت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، این داوری با هدف رصد و شناسایی ظرفیت تیم‌های تحقیقاتی مستعد و طرح‌های نوآورانه در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور برای شکل‌گیری هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای دانشگاهی در حوزه مواد مهندسی و ساخت صورت گرفت و طی آن 27 هسته فناور به صورت حضوری طی دو روز در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان ارزیابی شدند.
بر اساس این گزارش پس از یک مرحله ارزیابی و غربالگری اولیه، 27 طرح یا گروه به مرحله حضوری راه یافتند که طی دو روز داوری حضوری هسته‌های فناور در مسابقه شناسایی هسته‌های فناور در حوزه مواد و ساخت ارزیابی شدند. در روز اول موضوعات بازیافت و آلیاژسازی، سرامیک و کامپوزیت، جوشکاری و ساخت و پلیمر داوری شد و در روز دوم چاپ سه بعدی و مهندسی ساخت توسط هیات داوران متشکل از افراد صاحب‌نظر درحوزه‌های فنی، صنعتی، سرمایه‌گذاری و ستاد ارزیابی شدند.
محورهای این رویداد شامل فلزات، پلیمرها، شیشه و سرامیک‌ها، کامپوزیت‌ها، افزودنی‌های صنایع رنگ، زیست مواد، مواد هوشمند، بازیافت، فرایندهای ساخت و تولید (شکل‌دهی، ریخته‌گری، متاورژی پودر و...) و فرایندهای تکمیلی (عملیات حرارتی، عملیات جوشکاری، سطح و پوشش‌دهی و ...)، بود.

 

ارسال ایمیل