ناشر منبع

null تصویب بیش از ۴ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان گرمسار
دکتر وحدت خبر داد: 11:55

تصویب بیش از ۴ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان گرمسار

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از تصویب ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات و سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای شرکت‌های دانش بنیان گرمسار خبر داد.


 به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر علی وحدت در نشست با فناوران شهرستان گرمسار به ظرفیت‌های موجود این شهرستان در حوزه دانش بنیان اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون 11 شرکت دانش بنیان در شهرستان گرمسار مشغول به فعالیت هستند که این میزان، کم است و معتقدیم ظرفیت این شهرستان بیش از این تعداد شرکت دانش بنیان است.
وی بر ضرورت حمایت از نهادهای واسط صندوق نوآوری و شکوفایی همچون شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های پژوهش و فناوری تاکید کرد و گفت: به دستور شخص رییس جمهوری و اراده دولت هیچگونه کمبودی برای تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان نداریم و دولت تمام امکانات خود را در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بسیج کرده تا حمایت جامع و کاملی از شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم.
وحدت افزود: در همین راستا سال گذشته تا 2 هزار میلیارد کمک مستقیم و غیر مستقیم به شرکت‌های دانش بنیان ارائه کردیم لذا مشکلی برای اعطای تسهیلات و خدمات به شرکت‌های دانش بنیان برای نقش‌آفرینی بیشتر در اقتصاد کشور نداریم.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان علاوه بر تسهیلات و خدمات صندوق نوآوری می‌توانند از امکانات و ظرفیت‌های نهادهای واسط صندوق همچون بانک‌ها نیز استفاده کنند، تصریح کرد: ظرفیت بانک‌های اصلی کشور را فعال کردیم و با وجود مشوق‌های صندوق، بانک‌ها حاضر به استفاده از ظرفیت‌های خود برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان هستند. شرکت‌های تولیدی و بزرگ دانش بنیان می‌توانند بخشی از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی را به صورت مستقیم از بانک‌هایی که سابقه کار با آنها دارند را دریافت کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تصویب ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات و سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای شرکت‌های دانش بنیان گرمسار خبر داد و گفت: ما در صندوق نوآوری تسهیلات مختلف و متنوعی در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و توانمندسازی در نظر گرفته‌ایم که شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور می‌توانند از آن استفاده کنند.
وحدت در ادامه با اشاره به تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: یکی از خدمات ما تسهیلات لیزینگ برای خرید محصولات و خدمات شرکت‌های دانش بنیان است به طوری که اگر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی خریدار محصولات دانش بنیان باشند تا 80 درصد هزینه خرید این محصولات و خدمات را می‌توانند به صورت تسهیلات 9 درصدی سه ساله دریافت کنند. با این تسهیلات خرید محصولات دانش بنیان برای این نهادها و دستگاه‌ها جذاب می‌شود.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان همچنین از اختصاص خط اعتباری به صندوق‌های پژوهش و فناوری تا 9 برابر سرمایه اولیه آنها خبر داد و درباره رسیدگی به پرونده درخواست تسهیلات شرکت‌های دانش بنیان هم گفت: رسیدگی به این پرونده‌ها به کمتر از یک ماه رسیده است.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل