ناشر منبع

null یزد جزو 5 استان برتر کشور در تعداد شرکت‌های دانش بنیان
رئیس پارک علم و فناوری یزد اعلام کرد: 12:55

یزد جزو 5 استان برتر کشور در تعداد شرکت‌های دانش بنیان

رییس پارک علم و فناوری یزد گفت: استان یزد در موضوع تعداد شرکت‌های دانش بنیان و فناور به نسبت جمعیت، جزو پنج استان اول کشور است.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، محمدمهدی لطفی در نشست فناوران و مدیران شرکت‌های دانش بنیان و نوآفرین با دکتر واعظی رییس دفتر رییس جمهوری که در پارک علم و فناوری یزد برگزار شد، با بیان اینکه یزد شهر آموزش عالی است و نسبت دانشجو به جمعیت استان یزد جزو سه استان اول کشور است، گفت: این مسئله نشان دهنده پتانسیل بالای علمی یزد است. امروز بیش از 80 هزار نفر در مقاطع مختلف در استان یزد تحصیل می‌کنند و این استان به لحاظ تعداد فارغ‌التحصیل جزو استان‌های برتر کشور است.
وی با بیان اینکه استان یزد در موضوع تعداد شرکت‌های دانش بنیان و فناور به نسبت جمعیت، جزو پنج استان اول کشور است، گفت: امروز مبلغ 100 میلیارد تومان تسهیلات و خط اعتباری از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی در اختیار صندوق پژوهش و فناوری یزد قرار گرفته است و از سال گذشته با حمایت دکتر وحدت خدمات خوبی را توانسته‌ایم به شرکت‌های دانش بنیان استان ارائه کنیم به طوری که از 50 مورد سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) که در کشور انجام شده است 16 مورد آن در صندوق پژوهش و فناوری استان یزد صورت گرفته که عدد قابل توجهی است.
رییس پارک علم و فناوری یزد با تاکید بر اینکه عزم جدی در حمایت از اکوسیستم نوآوری و فناوری در استان یزد در میان مسئولان این استان وجود دارد، گفت: باید دست فارغ التحصیلان دانشگاه را گرفته و قدم به قدم با آنها حرکت کنیم تا به پیشرفت دست یابند. ما امروز خدمات مختلفی از جمله مشاوره و خدمات تخصصی به شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد ارائه می‌کنیم تا بتوانند به راحتی به بازار محصولاتشان دست یابند.
لطفی در ادامه به طرح برخی مشکلات پرداخت و گفت: شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری به لحاظ پرسنل و گردش مالی از خود پارک بزرگتر شده‌اند و گاهی اوقات کارگاه‌های خود را در سطح شهر برگزار می‌کنند. در این زمینه دکتر وحدت در نامه‌ای به وزارت راه خواستار انتقال قطعی این زمین به پارک شده‌اند که امیدواریم به نتیجه برسد. نکته دیگر هم مربوط به بودجه احداث مجموعه 70 هکتاری است که فاز اول آن که 20 هکتار است باید قبل از نیمه اول سال 99 آماده شود.
رئیس پارک علم و فناوری یزد ادامه داد: نکته مثبت طرح جامع این است که ما فقط زیرساخت را آماده می‌کنیم و این شرکت‌ها هستند که می‌آیند و فضا را می‌گیرند و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی سرمایه‌گذاری می‌کنند و می‌سازند.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل