ناشر منبع

null اختصاص 100 میلیارد تومان تسهیلات و خط اعتباری به صندوق پژوهش و فناوری یزد
دکتر وحدت در نشست مدیران شرکت‌های دانش بنیان استان یزد خبر داد: 11:53

اختصاص 100 میلیارد تومان تسهیلات و خط اعتباری به صندوق پژوهش و فناوری یزد

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری  از اختصاص حدود 100 میلیارد تومان تسهیلات و خط اعتباری از سوی صندوق نوآوری به صندوق پژوهش و فناوری استان یزد خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر علی وحدت در نشست فناوران و مدیران شرکت‌های دانش بنیان و نوآفرین مستقر در پارک علم و فناوری یزد با دکتر واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، در سخنانی، اظهار داشت: دغدغه استان یزد جذب فارغ التحصیلان و مهاجرت معکوس برای صنایع فولاد و معدن است که دکتر واعظی با این مقوله آشنا هستند. زمانی که ایشان در وزارت ارتباطات حضور داشتند با وجود مشکلاتی که بود ریل‌گذاری انجام شد و پهنای باند و بسیاری دیگر از پیشرفت‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مدیون تلاش‌های ایشان است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز در حدود چهار و 600 شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد، گفت: اگر امروز مکان‌هایی به نام کارخانه‌های نوآوری به راه افتاده همه در این دولت بوده است. در همین دولت نیز قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اجرایی شد. بنده شهادت می‌دهم که امروز بالاترین سطح همکاری فناورانه در وزارت علوم، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، وزارت صمت و وزارت کار وجود دارد و این سطح از همدلی در دولت و تلاش برای توسعه اقتصاد دانش بنیان بی‌نظیر است.
وحدت تصریح کرد: از آبان سال گذشته که شروع تحریم‌های جدی آمریکا علیه ایران بود تا امروز، دولت به طور مستقیم و از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی بیش از دو هزار میلیارد تومان تسهیلات برای فعالیت‌های فناورانه در اختیار شرکت‌های دانش بنیان و فناور قرار داده است که در نوع خود بی‌نظیر است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه دغدغه مالی باید آخرین دغدغه شرکت‌های دانش بنیان برای ادامه فعالیت باشد، گفت: دکتر واعظی در این جلسه اشاره کردند که شما(شرکت‌های دانش بنیان) نباید احساس کمبود پول کنید. تا امروز موردی را سراغ نداریم که شرکت دانش بنیانی به صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه کند و به او خدمات داده نشده باشد. اگرچه ممکن است در برخی بخش‌ها در کشور مشکل وجود داشته باشد اما دولت در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد این بخش کم نگذاشته است و ما برای حمایت از این شرکت‌ها به اندازه کافی منابع در اختیار داریم.
وی در ادامه با اشاره به تسهیلات ارائه شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به صندوق پژوهش و فناوری استان یزد گفت: حدود 100 میلیارد تومان تسهیلات و خط اعتباری در اختیار صندوق پژوهش و فناوری استان یزد قرار گرفته است.
وحدت در پایان با بیان اینکه استان یزد در حوزه فناوری و نوآوری زبانزد است، ادامه داد: یزد در بسیاری از حوزه‌ها از جمله نوآوری، علوم انسانی و بخش‌های دیگر پیشگام است و برای خدمت به کشور مسیر توسعه را در پیش گرفته است. در حال حاضر اولویت استان، بحث توسعه حوزه علم و فناوری است که امیدواریم در سفر پربرکت رییس جمهور به این استان، این حوزه نیز بیش از گذشته تقویت شود.

میانگین (0 آرا)

ارسال ایمیل