ناشر منبع

null در چهاردهمین رویداد «پیوند» کدام تیم‌های استارت‌آپی حضور داشتند؟
15:06

در چهاردهمین رویداد «پیوند» کدام تیم‌های استارت‌آپی حضور داشتند؟

چهاردهمین رویداد «پیوند» صبح روز سه‌شنبه 11 مرداد ماه جاری با حضور شتابدهنده‌ها و 5 استارت‌آپ فعال دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این برنامه که حاضران به صورت حضوری و مجازی در آن شرکت داشتند، 5 استارت‌آپ که در حوزه‌های مختلف فناوری فعالیت دارند، حضور یافتند و به ارائه ایده‌ها و ویژگی‌های طرح‌های نوآورانه خود به شتاب‌‎دهنده‌های حاضر در جلسه پرداختند.

استارت‌آپ «ایران زیست نانو»: طرح فیلترهای فلزی جداکننده آب و روغن

ویژگی: بسیاری از مواد شیمیایی در تصفیه پساب‌های روغنی حذف می‌شود. فیلترهای فلزی عاملی برای کاهش این آلاینده‌ها و جداکننده ابزاری کاهش حجم زیاد آب و روغن تولیدی در صنایع مختلف هستند و می‌توانند محیط زیست را در برابر پساب‌های روغنی حفظ کنند، غشاهای طولی را توسعه دهند. ارزان‌تر از محصول مشابه خارجی هستند و در صنایع مختلف کشتیرانی و نفت و گاز قابل استفاده‌اند.

 

 

استارت‌آپ «هولونومیک بیو مکاترونیک»: ساخت ویلچر الکتریکی مکاترونیک

 

ویژگی: قابلیت حرکت در تمام جهات و مانورپذیری در تمام جهات، اضافه کردن یک درجه آزادی در حرکت معلولان، قابل استفاده در مکان‌های بسته و داران بودن بازار بسیار بزرگ

 

 

استارت‌آپ «تکنولوژی‌های نوین ازدیاد برداشت نفت»: خدمات غربالگری تفصیلی روش‌های ازدیاد استخراج‌ از مخازن نفتی

 

ویژگی: غربالگری اولیه و شناسایی پروژه موفق، بهترین سناریوی اجرای روش ازدیاد برداشت، مطالعات گسترده روش ازدیاد برداشت، حجم عظیمی از کارهای مهندسین را با دقت بسیار بالا به انجام می‌رساند، استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی و بهنیه‌سازی در ساخت نرم‌افزار، شبیه‌سازی اولیه تمام روش‌های ازدیاد برداشت، ساخت مدل‌های شبیه روش ازدیاد برداشت، ارزیابی فنی و اقتصادی روش‌های ازدیاد برداشت.

 

 

استارت‌آپ «تغلیظ‌کننده غبار کانال زیزاگی»: ارائه سیستم غبارگیر با هدف اصلاح مشکلات سیستم‌های قبلی

 

ویژگی: غبارزدای خشک، بالابردن کیفیت عملکرد سیکلون‌های غبارگیر، هزینه مناسب، مصرف انرژی الکتریکی کمتر، عدم نیاز به تعمیر و نگهداری، تکنولوژی ساده و قابلیت طراحی و ساخت با امکانات داخل کشور، توانایی رقابت با الکتروفیلترها و فیلترهای کیسه‌ای و قابل استفاده در صنایع ساختمانی، صنایع استخراج فلزات و صنایع غدایی و دارویی.

 

 

استارت‌آپ «تکنوانرژی نوین»: طراحی کمپرسور پیچشی

 

ویژگی: تولید هوای فشرده، استفاده در صنایع مختلف، توانایی انتقال سیال چندفازی، تعمیر و نگهداری کم‌هزینه، قیمت پایین و بازده بالا، ارزان‌تر از سایر کمپرسورها، تمایل بیشتر کشورهای آسیایی برای استفاده از کمپرسورهای پیچشی

ارسال ایمیل