ناشر منبع

null طرح شناور پلکانی به دنبال جذب سرمایه 4 میلیارد تومانی از طریق مشارکت مردمی
11:11

طرح شناور پلکانی به دنبال جذب سرمایه 4 میلیارد تومانی از طریق مشارکت مردمی

شرکت مهندسی پنگان الکترونیک که در اولین رویداد «استان‌آپ» صندوق نوآوری و شکوفایی در کرمان حضور داشت، برای تولید دستگاه فلومتر الکترومغناطیسی (طرح شناور پلکانی)، به دنبال جذب سرمایه 4 میلیارد تومانی از طریق تامین مالی جمعی است. 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، خدمت جدید صندوق برای تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان که با نام تامین مالی جمعی (کراد فاندینگ) شناخته می‌شود، اقدامی برای مردمی‌سازی سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش بنیان است. در این خدمت هر یک از شرکت‌های دانش‌بنیان سرمایه مورد نیاز برای توسعه و تولید محصولات خود را اعلام می‌کنند و مردم نیز می‌توانند از طریق سکوهای تامین مالی جمعی مورد تایید فرابورس در طرح ها سرمایه‌گذاری کنند و سپس در سود با شرکت‌ دانش‌بنیان شریک شوند.  
در خدمت جدید صندوق نوآوری، اگر به هر دلیل، طرح دانش‌بنیانی که در آن سرمایه‌گذاری شده به سودآوری نرسد، در هر حال صندوق نوآوری و شکوفایی بازگشت 80درصد اصل سرمایه را برای سرمایه‌گذاران در این طرح ضمانت کرده و سرمایه‌گذاران از مشارکت در این طرح ضرر نخواهند کرد.
شرکت مهندسی پنگان الکترونیک نیز برای تامین سرمایه‌ مورد نیاز خود برای تولید دستگاه فلومتر الکترومغناطیسی روش تامین مالی جمعی را برگزیده است. 
این شرکت در فراخوان جذب سرمایه موردنیاز خود، طرحش را چنین معرفی کرده است: «یکی از کاربردهای اصلی این محصول، به‌کارگیری به‌عنوان کنتور دیجیتال آب است. همچنین انحصاری بودن تولید نوع مرغوب این دستگاه‌ها توسط شرکت‌هایی معدود خارجی در داخل کشور، باعث شده تا با وجود کاربرد زیاد آن در صنایع، از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار باشند. از این رو بومی‌سازی این محصول در کشور با کیفیتی رقابتی و قیمت مناسب به همراه سفارشی‌سازی مشخصات محصول طبق نیاز مشتری، می‌تواند گامی مهم در رفع مشکل صنایع همراه با صرف هزینه‌های کمتر برای آن‌ها باشد.»
براساس آمار اندازه بازار جهانی جریان‌سنج، در سال 2020 برابر با 24.8 میلیارد دلار بوده است و جریان‌سنج مغناطیسی، یعنی محصول مورد نظر شرکت پنگان الکترونیک 24.0 درصد از کل بازار جریان‌سنج را تشکیل می‌دهد. در نتیجه اندازه بازار جریان‌سنج مغناطیسی را با در نظر گرفتن این نسبت در منطقه خاورمیانه می‌توان برابر با 73.192 میلیون دلار محاسبه کرد.
قرار گرفتن شرکت پنگان الکترونیک در استانی که بیشترین کاربرد محصول در همان منطقه است، باعث سهولت در بازاریابی، بهبود خدمات پس از فروش، بازخورد مناسب از عملکرد محصول و رفع عیوب احتمالی آن می‌شود. علاوه بر این در طرح مورد بررسی هیچ‌گونه هزینه بازاریابی پیش‌بینی نشده است.
این شرکت روز 20 اردیبهشت ماه اعلام کرده است که برای تامین هزینه‌های ساخت این محصول نیاز به 4 میلیارد تومان سرمایه دارد. گفتنی است که در فاصله یک روز 15 درصد از نیاز سرمایه این کشور توسط سرمایه‌گذاران تامین شده است. مهلت تامین سرمایه این شرکت به مدت یک‌ماه یعنی تا 20 خردادماه خواهد بود. 
شرکت مهندسی پنگان الکترونیک اعلام کرده است که میزان 35 درصد سود برای سرمایه سرمایه‌گذاران پس از به درآمد رسیدن طرح قابل پیش‌بینی است. این میزان سود حداکثر تا ابتدای تیرماه 1402 که به بازگشت سرمایه شرکت پنگان الکترونیک می‌انجامد برای سرمایه‌گذاران قابل دستیابی است. 
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و سرمایه‌گذاری در این طرح می‌توانند به وبگاه سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد به آدرس karencrowd.com  مراجعه کنند.
 

ارسال ایمیل