ناشر منبع

null افزایش سه برابری سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان البرز تصویب شد 
08:37

افزایش سه برابری سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان البرز تصویب شد 

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی به نقل از صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، حسن محمدعلیزاده رئیس هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز در ابتدای مجمع فوق العاده این صندوق با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: تک تک سهامداران صندوق البرز از برندهای مهم استانی و ملی اند و هدف آن ها از حضور در ترکیب سهامداری صندوق، در ابتدا کمک به جوانان و اقتصاد دانش بنیان و سپس، کسب منافع اقتصادی است. 
حسن محمدعلیزاده با بیان اینکه آینده همه دنیا به سمت دانش‌بنیان و استارتاپی رفته تصریح کرد: در ایران نیز صنایع بزرگ برای بقا و رقابت پذیری نیاز به استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان دارند. 
وی ادامه داد: ما مانند باغبانی که برای رشد بذر خود سه مرحله کاشت، داشت و برداشت را انجام می دهد، برای رشد دادن دانش‌بنیان ها اقدام به ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی نموده ایم تا شرکت ها در آنجا مستقر کنیم و با حمایت های مالی، بازاریابی و غیره، پرورش شان دهیم و در نهایت بتوانیم از محصول نهایی برداشت کنیم؛ که هم برای جامعه سودمند است و هم سهامدارن. 
در ادامه مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز، ضمن ابراز خرسندی از حضور صندوق پژوهش و فناوری استان البرز در محل پارک، فروش شرکت های مستقر در پارک البرز را ۱۷ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: که اگر تجربه و منابع مالی صندوق نیز به این شرکت ها اضافه شود، می توان شاهد رشد تصاعدی فروش شرکت ها در سال های آینده بود
امیررضا برکتین عضو هیئت مدیره صندوق البرز با تشریح اهداف و وظایف صندوق، به ضرورت همکاری هر چه بیشتر بین صندوق و پارک علم و فناوری اشاره کرد و نقش آفرینی هر چه بیشتر سهامداران صندوق را در توسعه بازار خدمات صندوق، کلیدی دانست. 
شاهین ظهوری نایب رئیس صندوق البرز، اقدام به تحلیل فضای اقتصادی کشور و زیست بوم نوآوری استانی و ملی کرد و تشدید فضای رقابت بین صندوق ها را جدی دانست.
وی ضمن دفاع از دلایل توجیهی افزایش سرمایه صندوق از 100 به 300 میلیارد ریال، هدف گذاری صندوق برای افزایش سرمایه ثبتی در سال های آتی و عرضه سهام صندوق در بازار سرمایه را ضروری قلمداد کرد. 
در بخش پایانی، علیرضا باباخان مدیرعامل صندوق البرز با دفاع از گزارش توجیهی برای افزایش سرمایه اقدام به پاسخگویی به سوالات سهامداران راجع به عملکرد گذشته و برنامه آینده صندوق پرداخت.
در پایان جلسه اعضای مجمع فوق العاده بدون رای منفی، افزایش سرمایه صندوق البرز را تصویب کردند.

ارسال ایمیل