ناشر منبع

null انتشار فراخوان «توسعه درایور مدولاتور آکوستواپتیکیRF  برای لیزر پیوسته» با حمایت صندوق نوآوری
10:16

انتشار فراخوان «توسعه درایور مدولاتور آکوستواپتیکیRF  برای لیزر پیوسته» با حمایت صندوق نوآوری

هشتاد و پنجمین فراخوان «توسعه درایور مدولاتور آکوستواپتیکیRF  برای لیزر پیوسته» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 12 بهمن ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
یکی از اجزای اصلی ساخت لیزرهای جوش مورد استفاده در حکاکی، درایور لیزر است. به منظور ایجاد پالس‌های پرتوان در این نوع لیزرها از مدولاتورهای آکوستواپتیکی استفاده می‌شود. هدف از اجرای این پروژه تحقیقاتی ترکیب لیزرهای پیوسته با درایور مدولاتور آکوستواپتیکی به جهت دستیابی به لیزرهای حکاکی پالسی با پالس‌هایی در حدود 100 نانوثانیه است. درایور مدولاتور مدنظر باید قابلیت تولید دو سیگنال RF با فرکانس و توان مناسب و همچنین توانایی کلیدزنی این سیگنال‌ها را داشته باشد.
در مجموع انتظار می‌رود تیم مجری این نیاز تحقیقاتی یک مدولاتور آکوستواپتیکی از نوع RF، با توان خروجی 75 وات و فرکانس 27 مگاهرتز را طراحی و پیاده‌سازی کند.
شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 12 بهمن ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و جهت ارتباط با کارگزاری امیرکبیر با شماره‌های 86013262 و 86013859 تماس بگیرند. 

 

 

ارسال ایمیل