ناشر منبع

null فراخوان شناسایی طرح‌ها و استارت‌آپ‌های سرمایه‌پذیر ویژه «اساتید و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت»
10:03

فراخوان شناسایی طرح‌ها و استارت‌آپ‌های سرمایه‌پذیر ویژه «اساتید و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت»

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در راستای مأموریت خود مبنی بر تأمین مالی طرح‌های نوآورانه و نیز سرمایه‌گذاری جسورانه در استارت‌آپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر را در قالب «هم‌سرمایه‌گذاری» با عاملین سرمایه گذاری و همچنین شتاب‏دهنده های دانش‏بنیان آغاز کرده است. به ‏همین منظور در نظر دارد برنامه جامعی را که در برگیرنده رویداد دوشنبه ‏های استارت‌آپی و رویداد پیوند باشد، با حمایت مالی خود و همکاری ذی‌نفعان، توسط کارگزاران باتجربه بخش خصوصی برگزار نماید. این رویداد شامل گام‌های اجرایی به شرح زیر است:

انتشار فراخوان و شناسایی و ارزیابی افراد و تیم‌های صاحب ایده، هسته‌های فناور و استارت‌آپ‌ها

برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسات منتورینگ برای توانمندسازی هسته‌های فناور و استارت‌آپ‌ها

برگزاری رویداد و معرفی هسته‌های فناور و استارت‌آپ‌ها به شتاب‏دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران جسورانه

تأمین مالی هسته‌های فناور و استارت‌آپ‌ها در قالب تسهیلات یا هم‌سرمایه‌گذاری با شتاب‏دهنده‌ها یا صندوق‌های عامل

 

شرکت‌کنندگان در رویداد:

سرمایه‌پذیران: استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر و طرح‏های نوآورانه

شتاب‏دهنده‌های دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان

سرمایه‌گذاران: سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، سایر صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران علاقه‏مند به سرمایه‌گذاری جسورانه، نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، شتاب‏دهنده‌ها، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری

سایر علاقه‏ مندان: خریداران و مشتریان بالقوه محصولات و خدمات استارت ‏آپی، سازمان‌ها و نهادهای حامی و سیاست‏گذار، فناوران، پژوهشگران، دانشجویان، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، مخترعان و یا تیم‌های تحقیقاتی علاقه‏ مند به کارآفرینی، سایر افراد و یا استارت‌آپ‌های علاقه‏مند که با هدف یادگیری در این رویداد شرکت می‌کنند.

استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر و طرح‏ های نوآورانه در دو سطح می توانند وارد این فرآیند توانمندسازی شوند:

متقاضیان شرکت در دوشنبه ‏های استارت‌آپی: استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه ‏پذیر و دارندگان نمونه اولیه (MVP) که به دنبال جذب سرمایه سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، شتاب‏دهنده‌ها و ... هستند.

لینک ثبت‌نام در دوشنبه استارت‌آپی:

رویداد ارائه به سرمایه گذار( دوشنبه‌های استارت‌آپی)

https://ghazal.inif.ir/Nsfund_Project/new/

 

متقاضیان شرکت در پیوند: استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر که به دنبال جذب سرمایه بذری، استفاده از خدمات توانمندسازی بلاعوض، استفاده از شبکه ارتباطی صندوق با شتاب‏دهنده‌ها و بهره‌مندی از تسهیلات صندوق هستند.

لینک ثبت‌نام در پیوند:

رویداد معرفی استارت‌آپ یا هسته فناور به شتاب‏دهنده‌ها(‌پیوند)

https://ghazal.inif.ir/Nsfund_Project/new/

 

رویداد دمودی (دوشنبه‌های استارتاپی)

صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف کاهش چالش جذب سرمایه برای کسب و کارها، اقدام به برگزاری رویداد «دوشنبه‌های استارت‏ آپی» نموده است. مخاطبان این رویداد استارت ‏آپ‏ های مستقر در شتاب‏دهنده‌ها و مراکز رشد، شرکت‌های دانش ‏بنیان، کارآفرینان و فناورانی هستند که موفق به ایجاد نمونه اولیه محصول خود (MVP) شده‌اند و نیاز به جذب سرمایه برای رشد کسب و کار خود دارند.

مجموعه رویدادهای دوشنبه‌های استارت ‏آپی برای برقراری ارتباط میان تیم‌های استارت ‏آپی و طرح‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه زیست‌بوم استارتاپی کشور تدارک دیده شده است و تا به حال تیم‌های متعددی، طرح‌های خود را در این سلسله رویداد، به سرمایه‌گذاران معرفی کرده‌اند.

در رویداد دوشنبه‌های استارت‏آپی از بین استارت‏آپ‌های متقاضی حضور در رویداد، تعدادی براساس داوری انتخاب و در یک فرآیند آموزشی کوتاه مدت برای ارائه به سرمایه‏گذار آماده می‌شوند. در روز برگزاری رویداد، این استارت ‏آپ‌ها، محصولات و خدمات خود را به سرمایه‌گذاران، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه و صاحبان صنایع ارائه می‌دهند. پس از ارائه تیم‌ها، مجموعه‌های علاقه ‏مند به سرمایه‌گذاری با استارت ‏آپ‌های مورد نظر ارتباط برقرار می ‏نمایند و فرآیند سرمایه‌گذاری طی می‌شود.

در صورتی‌که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، پس از ارزیابی و تأیید طرح و مدل کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری جسورانه روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند تا 80 درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارت‌آپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تأمین کند.

به عبارت دیگر، در این برنامه، صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش می‌کند در تأمین سرمایه جسورانه به عاملان خود کمک کند. عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی دراین برنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی هستند.

 

رویداد پیوند

رویداد پیوند در راستای تکميل چرخه ايده تا بازار و کمک به استارت ‏آپ‌ها و ايده‌پردزان برای توانمندسازی آنها تدارک دیده شده است. هدف از برگزاری اين رويداد، شناسايی استارت‏ آپ‌ها و طرح‌های جذاب و توانمند در حوزه‌های راهبردی کشور و معرفی آن‌ها به شتاب‏دهنده‌ها (اعم از دانش‌بنيان يا غيردانش‌بنيان) و ساير سرمايه‌گذاران و فعالان اکوسيستم نوآوری به همراه اعطای تسهیلات به شتاب‏دهنده‌های دانش‌بنیان و عاملین سرمایه‌گذاری صندوق است.

از دیگر اهداف این رویداد می‌توان به معرفی و بومی‌سازی پیشرفت‌ها و دست‏آوردهای حوز‌های مختلف با هدف ثروت‌آفرینی و بسترسازی برای ایجاد کسب‌وکارهای بر پایه فناوری‌های نوین به ‏همراه برگزاری دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها و استارت ‏آپ‌ها، اشاره کرد.

 

نحوه حضور:

این دو رویداد به‏صورت ویژه برای اساتید و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به شکل حضوری و مجازی در تاریخ 29و30 آذر ‏ماه برگزار خواهد شد.

https://online.inif.ir/ch/up

 

کارگزار:

شرکت بینش بازار رهپا به عنوان کارگزار رسمی صندوق نوآوری و شکوفایی، با حمایت این صندوق و برای تقویت بنیه نوآوری کسب‌وکارها و طرح‌های فناورانه و رقابت‌پذیر کردن آن‌ها در بازارهای داخلی و خارجی از راه جذب سرمایه و تسهیل روند آن، برگزاری این رویدادها را بر عهده دارد. شما برای دریافت هرگونه اطلاعات می‏توانید با شماره 88974504-021 تماس حاصل نمایید.

لازم به ذکر است تمامی هزینه‏ های برگزاری رویداد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تأمین شده و شرکت در این دو رویداد رایگان است.

 

ارسال ایمیل