ناشر منبع

null انتشار فراخوان «توسعه الگوریتم‌های تصویربرداری و پردازش تصویر حاصل از امواج فراصوت جهت پیاده‌سازی بر بوردهای الکترونیکی» با حمایت صندوق نوآوری
13:48

انتشار فراخوان «توسعه الگوریتم‌های تصویربرداری و پردازش تصویر حاصل از امواج فراصوت جهت پیاده‌سازی بر بوردهای الکترونیکی» با حمایت صندوق نوآوری

هفتاد و دومین فراخوان «توسعه الگوریتم‌های تصویربرداری و پردازش تصویر حاصل از امواج فراصوت جهت پیاده‌سازی بر بوردهای الکترونیکی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 15 آذر ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
تصویربرداری فراصوت از فناوری‌های مهم و در حال رشد در دنیا به حساب می‌آید و در حال حاضر تقریبا تمام نیاز کشور به دستگاه‌های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی از طریق واردات تامین می‌شود. برای تصویربرداری فراصوت، یک پروب فراصوت که شامل یک یا چند مبدل امواج به سیگنال‌های الکتریکی و بالعکس(مبدل پیزوالکتریک) است، موج فراصوت را منتشر می‌کند. 
موج منتشر شده به سطح مورد نظر از بدن برخورد کرده و انعکاس می‌یابد. پس از آن بخش مبدل دستگاه تصویربرداری فراصوت، بخشی از این بازتابش را دریافت و به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند. این پالس‌های الکتریکی پردازش شده در نهایت به یک تصویر یا سونوگرام تبدیل می‌شوند. یکی از پیش‌نیازهای اصلی ساخت دستگاه‌های تصویربرداری فراصوت، الگوریتم‌های تولید و پردازش تصویر ناشی از امواج فراصوت است. 
انتظار می‌رود تیم مجری این طرح پژوهشی در فاز نخست، الگوریتم‌های تصویربرداری فراصوت را در سه مد B،M و مدهای مختلف داپلر توسعه دهد.
در فاز دوم این طرح پژوهشی، تیم مجری باید الگوریتم‌های بهبود تصاویر را با تمرکز بر الگوریتم‌های ردیابی بافت و بخش‌بندی اندام‌ها توسعه و بهبود بخشد.
شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 15 آذر ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند. 

 

 

ارسال ایمیل