ناشر منبع

null انتشار فراانتشار فراخوان «توسعه مواد شیمیایی به منظور آب‌بندی چاه‌های نفت و گاز» با حمایت صندوق نوآوریخوان «توسعه الگوریتم‌های تصویربرداری و پردازش تصویر حاصل از امواج فراصوت جهت پیاده‌سازی بر بوردهای الکترونیکی» با حمایت صندوق نوآوری
13:42

انتشار فراانتشار فراخوان «توسعه مواد شیمیایی به منظور آب‌بندی چاه‌های نفت و گاز» با حمایت صندوق نوآوریخوان «توسعه الگوریتم‌های تصویربرداری و پردازش تصویر حاصل از امواج فراصوت جهت پیاده‌سازی بر بوردهای الکترونیکی» با حمایت صندوق نوآوری

هفتاد و یکمین  فراخوان «توسعه مواد شیمیایی به منظور آب‌بندی چاه‌های نفت و گاز » با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 15 آذر ماه جاری پروپوزال خود را از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند.
در حال حاضر، نیمی از حلقه چاه‌های حفاری شده در کشور به عنوان چاه‌های بسته، متروکه و معلق دسته‌بندی شده‌اند و در مدار تولید نیستند. بزرگترین مشکل این چاه‌های غیرفعال، تولید بیش از حد آب است(بیش از 600 چاه از 2000 چاه غیرفعال دچار این مشکل هستند و به همین دلیل از مدار تولید نفت و گاز خارج شده‌اند). یکی از بهترین روش‌های اثبات شده در جهان، استفاده از مواد شیمیایی از جمله ژل پلیمر برای کاهش تولید آب است.
در این راستا، مجری تحقیق باید در گام نخست، روش‌های مختلف را با توجه به شرایط مخازن ایران بررسی و سپس متناسب با شرایط چاه از جمله شوری، دما و فشار، ترشوندگی را تغییر دهد. در نهایت نتایج به دست آمده را در مقیاس دهانه چاه، اطراف و دیواره آن شبیه‌سازی کند.
شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است.
پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و به عنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
علاقمندان می‌توانند تا 15 آذر ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب Word از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند. 
 

 

 

ارسال ایمیل