ناشر منبع

null امضای دو تفاهم‌نامه بانکی در راستای توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان در حاشیه نمایشگاه پتروشیمی کیش
10:00

امضای دو تفاهم‌نامه بانکی در راستای توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان در حاشیه نمایشگاه پتروشیمی کیش

در حاشیه دومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی که در جزیره کیش برپا شده است تفاهم‌نامه دوجانبه‎ بین صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و بانک صادرات و همچنین تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان صندوق نوآوری و شکوفایی، بانک تجارت و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به منظور اجراي قانون حمايت از شركت‌ها و مؤسسات دانش بنيان و تجاري‌سازي نوآوري‌ها و اختراعات در پاویون شرکت‌های دانش بنیان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در راستای تامین مالی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه پتروشیمی و گسترش همکاری‌ها با سیستم بانکی کشور، عصر روز گذشته 27 بهمن ماه جاری دو تفاهم‌نامه در حاشیه دومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با حضور دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، حجت اله صیدی مدیر عامل بانک صادرات، رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت و جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در پاویون شرکت‌های دانش بنیان امضا شد.


تفاهم‌نامه دو جانبه میان صندوق نوآوری با بانک صادرات
به موجب تفاهم‌نامه میان صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک صادرات، یک الحاقیه به تفاهم‌نامه‌ پیشین میان این دو نهاد به منظور ارائه تسهیلات و خدمات گشايش اعتبار اسنادي(L.C) داخلي و اعطاي تسهيلات خريد دين در قبال اسناد تجاري (اعتبار اسنادي داخلي) مطابق با شرايط ذکر شده در تفاهم‌نامه به شركت‌هاي معرفي شده از طرف صندوق نوآوری ارائه خواهد شد.
اعتبار اسنادي داخلي مدت‌دار بابت خريد كالا تا سررسيد ٦ ماه قابل گشايش خواهد بود و پس از اخذ مجوز از هيأت مديره براي يك دوره ٦ ماهه ديگر قابل تمديد است.
در زمینه اعطای تسهیلات خرید دین نیز به موجب این تفاهم‌نامه، بانك صادرات ایران با اعطاي تسهيلات خريد دين به شركت‌هاي معرفي شده از سوي صندوق نوآوری و شکوفایی و بازاريابي شده توسط بانك، نسبت به خريد اسناد و اوراق تجاري از متقاضي (داين) اقدام خواهد كرد. كليه كارمزدهاي مرتبط با پرداخت تسهيلات خريد دين مطابق با ضوابط و مقررات جاري بانك اخذ خواهد شد.


تفاهم‌نامه سه جانبه میان صندوق نوآوری، بانک تجارت و هلدینگ خلیج فارس
همچنین در راستاي اجراي قانون حمايت از شركت‌ها و مؤسسات دانش بنيان و تجاري سازي نوآوري‌ها و اختراعات و به منظور فراهم آوردن زمينه همكاري‌هاي سازنده براي حمايت از توسعه و تجاري سازي فناوري‌ها و تأمين مالي شركت‌هاي دانش بنيان، تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای میان صندوق نوآوری و شکوفایی، بانک تجارت و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس امضا شد.
موضوع این تفاهم‌نامه تأمين مالي و حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان مورد تاييد و يا طرف قرارداد هلدينگ خلیج فارس براي ساخت كالاهاي مورد نياز پروژه‌هاي این شركت از محل منابع داخلي بانك تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی بر اساس ساز و كار مندرج در تفاهم‌نامه همكاري فيمابين با شركت‌های دانش بنيان خواهد بود.
در این توافق شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بعد از معرفی شرکت دانش بنیان و تامین مالی آنها توسط بانک تجارت و صندوق نوآوری، مکلف به خرید محصولات تولیدی آنها خواهد بود.
به موجب این تفاهم‌نامه صندوق نوآوری و شکوفایی از حداكثر ظرفيت‌ها و امكانات خود در راستاي اجراي مفاد اين تفاهم‌نامه و انجام تعهدات ناشي از آن بر اساس تفاهم‌نامه همكاري استفاده مي‌كند. همچنین صندوق نوآوری، شركت‌هاي دانش بنيان توانمند در زمينه توليد محصولات و خدمات مورد نياز شركت‌هاي تابعه هلدينگ خلیج فارس را شناسايي و آنها را معرفي مي‌کند و ظرفيت‌هاي موجود در این شركت‌ها را اطلاع‌رساني خواهد كرد.
همچنین صندوق  نوآوری، تأمين مالي شركت‌هاي دانش بنيان مورد تاييد و يا طرف قرارداد با هلدينگ خلیج فارس را به طور مستقيم از منابع اهرمي بانكي از طريق روش‌هاي مختلف به ويژه نمونه‌سازي، سرمايه در گردش، فروش اقساطي و يا ساير تسهيلات تا سقف بيست هزار ميليارد ريال طبق ضوابط مصوب انجام خواهد داد.
 

ارسال ایمیل