ناشر منبع

null تخفیف ویژه صندوق نوآوری جهت صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش بنیان
13:57
مدیر تسهیلات و خدمات اهرمی ‌معاونت تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری خبر داد:

تخفیف ویژه صندوق نوآوری جهت صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش بنیان

مدیر تسهیلات و خدمات اهرمی ‌معاونت تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: شرکت‌های دانش بنیانی که از جانب ما جهت صدور ضمانت‌نامه به بانک‌ها معرفی می‌شوند، از تخفیف 50 و 30 درصدی در ودیعه اولیه و کارمزد صدور ضمانت‌نامه برخوردار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، مهرداد خلیلی در فصل سوم برنامه رادیویی «جوان‌آپ» رادیو جوان در مورد اعطای تسهیلات و خدمات صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش بنیان، بیان کرد: در حال حاضر از 6 هزار و 400 شرکت دانش بنیان برخورداریم که برای گسترش خدمات و به حداقل رساندن زمان اعطای تسهیلات و خدمات، از صندوق‌های پژوهش و فناوری و بانک‌های عامل به عنوان همکاران خود در اکوسیستم نوآوری، استفاده کردیم.
وی افزود: سعی کردیم خدمات را بنا به حجم و میزان عملکرد مالی خود شرکت‌ها پرداخت کنیم.
مدیر تسهیلات و خدمات اهرمی ‌معاونت تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی انواع تسهیلات اعطایی به شرکت‌های دانش بنیان را شامل تسهیلات سرمایه در گردش، سرمایه ثابت، ضمانت‌نامه، خرید اعتبار اسنادی داخلی و ودیعه رهن و خرید عنوان کرد و گفت: البته بنا به نیاز شرکت‌ها، خدمات جدیدی نیز به این خدمات اضافه می‌شود. 
خلیلی با بیان اینکه ما از دو منبع اصلی برای پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان استفاده می‌کنیم، اظهار کرد: بخشی از پرداخت تسهیلات از طریق صندوق نوآوری به طور مستقیم به عنوان عامل و بخشی دیگر از طریق نمایندگان استانی (صندوق‌های پژوهش و فناوری) و منابع اهرمی‌(بانک‌ها) انجام می‌شود.
وی مهمترین نیاز شرکت‌های نوپا را فراهم آوردن محل کار اعلام کرد و گفت: ما در صندوق نوآوری خدمت ودیعه رهن ویژه شرکت‌های دانش بنیان را در اقصی نقاط کشور طراحی کرده‌ایم که شرکت‌ها می‌توانند درخواست خود را با موضوع ودیعه رهن به صورت غیرحضوری در سامانه غزال به نشانی Ghazal.inif.ir ثبت کنند و ما پس از بررسی اولیه، نیازمندی شرکت‌ها را احصاء و خدمات را ارائه می‌کنیم. 
مدیر تسهیلات و خدمات اهرمی ‌معاونت تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: مبلغی که بابت رهن ودیعه به شرکت‌های دانش بنیان اعطا می‌شود به صورت امانت به صاحبخانه شرکت‌ها پرداخت می‌شود تا از سرمایه شرکت‌ها استفاده نشود.
خلیلی، مبلغ ودیعه رهن برای شرکت‌های مستقر در استان تهران را 500 میلیون تومان، کلان‌شهرها تا سقف 400 میلیون تومان و سایر شهرها 250 میلیون تومان اعلام کرد.
وی افزود: ضمانت‌نامه به شرکتی تعلق می‌گیرد که با یک مشتری قرارداد بسته است و مشتری درنظر دارد بخشی از پول قرارداد را به شرکت دانش بنیان پرداخت کند که در قبال آن نیاز به ضمانت‌نامه دارد.
مدیر تسهیلات و خدمات اهرمی ‌معاونت تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه  ضمانت‌نامه‌ها انواع مختلفی دارند، تصریح کرد: ما دستور پرداخت همه مبلغ ضمانت‌نامه را بعد از بررسی اولیه به بانک‌ها صادر می‌کنیم و شرکت‌های دانش بنیانی که از جانب ما جهت صدور ضمانت‌نامه به بانک‌ها معرفی می‌شوند، از تخفیف 50 و 30 درصدی در ودیعه اولیه و کارمزد صدور ضمانت‌نامه برخوردار می‌شوند.
گفتنی است برنامه «جوان‌آپ» کاری مشترک از صندوق نوآوری و شکوفایی و رادیو جوان است که طی روزهای شنبه تا چهارشنبه با هدف بررسی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها روی آنتن می‌رود. 
 

ارسال ایمیل