ناشر منبع

null آغاز ششمین دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IOT way در صندوق نوآوری
09:46

آغاز ششمین دوره آموزش جامع اینترنت اشیا IOT way در صندوق نوآوری

کارگاه جامع آموزشی سه روزه اینترنت اشیا IOT way به منظور آشنایی با مفاهیم این حوزه چون اقتصاد، معماری، اکوسیستم اینترنت اشیا به صورت عملی و تئوریک از امروز چهارشنبه 4 تیر ماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز و تا جمعه 6 تیر ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، صبح امروز چهارشنبه ششمین دوره آموزش مقدماتی و مفاهیم اینترنت اشیا برگزار شد. سرفصل‌های این دوره شامل شناخت اینترنت اشیا، معماری و سخت‌افزار آن، استانداردها، پروتکل‌ها و امنیت اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و پلتفرم اینترنت اشیا، کاربرد بلاکچین و ارزهای دیجیتال، کاربردهای تجاری‌سازی اینترنت اشیا و ارتباطات و مخابرات اینترنت اشیا است.
بر اساس این گزارش، امتیاز ویژه این دوره شامل تیم‌سازی و فعالیت گروهی، امکان سرمایه‌گذاری روی تیم‌ها، خدمات مشاوره کسب و کار توسط تیم حرفه‌ای و امکان استقرار تیم‌های برتر در شتاب دهنده امید فضا است.
محمد قیصری، دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا در مورد ضرورت برگزاری این دوره گفت: با توجه به تحول‌های دیجیتالی صورت گرفته در دنیا نیاز داریم تا مردم و مدیران شرکت‌های دانش بنیان با فناوری‌های مرتبط با این تحولات مانند هوش مصنوعی، بلاکچین، اینترنت اشیا و رباتیک آشنایی داشته باشند؛ بر این اساس با هدف آشنایی بیشتر ایرانیان با این موضوعات نزدیک به 4 سال است که دوره‌های اینترنت اشیا را در سطوح مختلف برگزار می‌کنیم.
وی ادامه داد: دوره مقدماتی و سطح یک، آشنایی با اینترنت اشیا IOT way است که تاکنون پنج دوره آن برگزار شده است. ششمین دوره آن نیز از 4 تیر ماه آغاز و تا جمعه 6 تیرماه در صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه دارد. در این دوره مفاهیمی چون اقتصاد، معماری، اکوسیستم اینترنت اشیا به صورت عملی و تئوریک تدریس می‌شود و افراد با پک‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کار می‌کنند و انتظار می‌رود که مشارکت کنندگان در این دوره ظرف سه روز مهارت‌های لازم را به دست آورده و بتوانند به عنوان استاد یا دانشجو کارهای خود را پیاده‌سازی کنند.
قیصری میزان مشارکت در این دوره را تشریح کرد و گفت: به دلیل کرونا و اقدامات بهداشتی آن سقف ثبت‌نام 30 نفر اعلام شده بود که تمامی ظرفیت تکمیل است و افراد در هفت گروه چهار تیمی فعالیت می‌کنند. بعد از پایان این دوره سه روزه به شرکت‌کنندگان مدرک آموزشی مهارت پایه اینترنت اشیا اعطا می‌شود و می‌توانند وارد حوزه IOT شوند. البته دوره‌های پیشرفته IOT چون بوت کمپ اینترنت اشیا نیز در ماه‌های مرداد و شهریور در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد و علاقمندان می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

ارسال ایمیل