ناشر منبع

null موفقیت کمپین تامین مالی جمعی طرح «مرکز کنترل و تجهیزات خانه هوشمند» در جذب سرمایه مردمی‌
10:19

موفقیت کمپین تامین مالی جمعی طرح «مرکز کنترل و تجهیزات خانه هوشمند» در جذب سرمایه مردمی‌

طرح «مرکز کنترل و تجهیزات خانه هوشمند» با نام «گیت‌وی هوشمند» محصول شرکت دانش‌بنیان شهر هوشمند گیلسا که به عنوان یکی از طرح‌های ارائه شده در مسابقه تلویزیونی «کارویا» برگزیده شده بود، توسط 124 سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی موفق به جذب سرمایه به روش تامین مالی جمعی شد.

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، روش تامین مالی جمعی (کراد فاندینگ) ابتکاری جدید از سوی صندوق نوآوری است که امکان سرمایه‌گذاری عمومی ‌در سودآورترین طرح‌های دانش‌بنیان را برای عموم مردم از مسیر فرابورس فراهم کرده است. در این روش اصل پول سرمایه‌گذاران توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است.
برای این منظور مسابقه‌ای تلویزیونی با عنوان «کارویا» به همت صندوق نوآوری تولید شده است که طی آن ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در آن به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و طرح‌های خود را ارائه می‌کنند و در نهایت ۲۴ شرکت توسط داوران انتخاب خواهند شد تا از طریق سکوهای تامین مالی جمعی مردم بتوانند در طرح‌های این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
در چهارمین قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا»، شرکت دانش‌بنیان «شهر هوشمند گیلسا» با طرح «مرکز کنترل و تجهیزات خانه هوشمند» با نام «گیت‌وی هوشمند» با رأی داوران، از میان پنج تیم شرکت کننده به عنوان تیم برگزیده انتخاب و این طرح جهت سرمایه‌گذاری عموم مردم روی سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد قرار گرفت.
پس از قرار گرفتن طرح «مرکز کنترل و تجهیزات خانه هوشمند» با نام «گیت‌وی هوشمند» در سکوی کارن کراد، پویش تامین مالی جمعی این طرح پس از پخش مسابقه «کارویا» از شبکه اول سیما آغاز و سرمایه موردنیاز این طرح با مشارکت 111 سرمایه‌گذار حقیقی و 13 سرمایه گذار حقوقی با میانگین سرمایه‌گذاری حدود 32 میلیون و 260 هزار تومان با موفقیت تامین شد.
سرمایه مورد نیاز شرکت دانش‌بنیان «شهر هوشمند گیلسا» برای تولید 17 هزار و 400 واحد محصول در حوزه هوشمندسازی منازل، مبلغ چهار میلیارد تومان است و این شرکت دانش بنیان در نظر دارد اصل این سرمایه را با 38 درصد سود پس از 9 ماه به مشارکت‌کنندگان پرداخت کند.
بر اساس این گزارش، مردم می‌توانند با استفاده از «مرکز کنترل و تجهیزات خانه هوشمند» با نام «گیت‌وی هوشمند» در خارج از منزل به سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی، روشنایی، ماژول‌های پرده و موزیک که در ساختمان‌ها از طریق یک ابزار و اپلیکیشن که به صورت کاملا فارسی در گوشی موبایل نصب شده است، فرمان دهند و ضریب امنیت در ساختمان خود را بالا ببرند.

ارسال ایمیل