ناشر منبع

null اولین جشنواره تجاری‌سازی محصولات حوزه ژنتیک در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز بکار کرد
10:22

اولین جشنواره تجاری‌سازی محصولات حوزه ژنتیک در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز بکار کرد

اولین جشنواره ملی تجاری‌سازی محصولات حوزه ژنتیک برای شناسایی ظرفیت‌های بازار محصولات ژنتیک به صاحبان ایده و معرفی محصولات به سرمایه‌گذاران، به همت انجمن ژنتیک ایران در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این جشنواره بین‌المللی صبح امروز 29 شهریور ماه به‌صورت نیمه‌حضوری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز به کار کرد و تا یک هفته با برگزاری رویدادهای مختلفی از جمله کارگاه‌های آموزشی (در سه زمینه ژنتیک گیاهی، ژنتیک انسانی/ پزشکی و ژنتیک جانوری/ میکروارگانیسم‌ها)، نشست‌های هم‌اندیشی مسئولان و صاحبان صنایع، فن‌بازار، رویداد ارایه معکوس، داستان موفقیت/ شکست و جلسات هم‌یابی ادامه دارد.
این جشنواره بخشی از شانزدهمین کنگره ملی و چهارمین کنگره بین‌المللی ژنتیک GC2020است که به همت انجمن ژنتیک ایران به همراه انجمن سلولی مولکولی ایتالیا با هدف شناسایی ظرفیت‌های بازار به صاحبان ایده و دانشمندان و معرفی ایده‌ها و خدمات و محصولات مناسب به سرمایه‌گذاران و حمایت مالی سرمایه‌گذاران از ایده‌های مناسب برگزار می‌شود.
این جشنواره در نظر دارد با ایجاد فضای آشنایی بتواند تفاهم و همکاری میان اجزای اصلی فرایند تجاری‌سازی یعنی سرمایه‌گذارهای بخش خصوصی و دولتی، محققان و شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها در حوزه ژنتیک و زیست‌فناوری را فراهم کند.
برنامه‌های این رویداد در طول یک هفته تحت عنوان هفته ژنتیک شامل برگزاری کارگاه‌های تخصصی داخلی و بین المللی در سه زمینه ژنتیک گیاهی، ژنتیک انسانی/ پزشکی و ژنتیک جانوری/ میکروارگانیسم‌ها به همراه ارائه مدرک معتبر به حاضران است. همچنین جلسات هم‌اندیشی به‌صورت پرسش و پاسخ، چالش‌های پیش‌روی تجاری‌سازی محصولات حوزه ژنتیک و بیولوژی را بررسی می‌کنند که صاحبان صنایع و مسئولان به سوالات مرتبط پاسخ می‌گویند.
علاوه بر این نهادهای حامی جشنواره مانند صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در پنل جداگانه خدمات و ابزارهای حمایتی خود را به سرمایه‌گذاران علاقمند برای ورود به این حوزه ارائه می‌کنند.
همچنین برگزاری فن بازار یا معرفی نیازهای فناورانه در این حوزه به اکوسیستم نوآوری کشور و معرفی دستاوردهای نوآورانه به سرمایه‌گذاران یا رویداد ارایه معکوس از دیگر برنامه‌های این جشنواره در طول این هفته است که 25 شرکت دانش بنیان و استارت‌آپی توانمندی‌های خود را به سرمایه‌گذاران به‌صورت نیمه حضوری معرفی می‌کنند.
تعریف 6 داستان موفقیت از زبان کسانی که در اکوسیستم کارآفرینی کشور به موفقیت دست یافته‌اند و تشکیل کانون شرکت‌های خصوصی حوزه بای‌مدیکال در پایان این هفته از دیگر برنامه‌های اولین جشنواره ملی تجاری‌سازی محصولات حوزه ژنتیک است.

ارسال ایمیل