ناشر منبع

null فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه پنل غربالگری ژنومیک به منظور ارزیابی میزان ابتلا به ویروس کووید 19 با استفاده از توالی‌یابی
08:38

فراخوان صندوق نوآوری برای توسعه پنل غربالگری ژنومیک به منظور ارزیابی میزان ابتلا به ویروس کووید 19 با استفاده از توالی‌یابی

فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه پنل غربالگری ژنومیک به منظور ارزیابی میزان ابتلا به ویروس کووید 19 با استفاده از توالی‌یابی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل مذکور باید تا 25 فروردین ماه سال جاری پروپوزال خود را از طریق سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی کرده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و پس از آن گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت‌ها را شناسایی می‌کند.
در صورت توافق پروپوزال‌دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش‌بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه‌جانبه‌ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا 70 درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد کرد. این مبلغ به طور مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می‌گیرد.
آمار و گزارش مربوط به کشورهای درگیر اپیدمی کرونا حاکی از آن است که مدیریت گسترش این بیماری در بخش درمان با چالش‌های جدی مواجه شده است و الگوی تصاعدی اپیدمی ویروس کووید19 منجر به اشباع ظرفیت خدمت‌رسانی شده است، بنابراین طراحی پنل غربالگری ژنومیک به منظور ارزیابی میزان احتمال ابتلا افراد به این ویروس بسیار کارآمد خواهد بود.
انتظار می‌رود در این پروژه تحقیقاتی، پنل ژنومیک به منظور شناسایی ریسک ابتلا و شدت بیماری طراحی شود. دقت و صحت پنل در خصوص شدت بیماری احتمالی اعتبارسنجی شود و به منظور کاهش هزینه‌های شناسایی افراد ریسک بالا، نشانگرهای ژنومیک مناسبی توسعه یابند.
علاقمندان می‌توانند تا 25 فروردین ماه سال جاری پروپوزال خود را در قالب فایل WORD از طریق سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شرکت بومرنگ به شماره 88398543 و 88398563 تماس بگیرند.

 

ارسال ایمیل